Účastníci DofE uspořádali výstavu fotografíí

Účastníci DofE uspořádali výstavu fotografíí

Novinky

7. září 2016

Uspořádat výstavu fotografií pořízených v rámci dobrodružné expedice? I takové příběhy DofE přináší! Účastníci programu, kteří si svou bronzovou úroveň plní pod Národní kanceláří, uspořádali v prostorách Národního informačního centra pro mládež expozici fotografií z prostředí Bílých Karpat.

Jak celý nápad vznikl? „Jeden z členů našeho expedičního týmu měl fotografování již jako rozvoj talentu a tak nás napadlo fotografování využít i pro účely expedice. Výhodou bylo, že jsme mohli využít kvalitního fotoaparátu a stativu. Naše přípravná expedice probíhala v Brdech, ta ostrá poté v Bílých Karpatech,“ vysvětlují Adéla Dreslerová a Julie Faltýsová, členky expedičního týmu.

A jaké je hodnocení celé expedice? „V Bílých Karpatech byla nedotčená příroda, prakticky jsme za celou dobu nepotkali žádné lidi. Chodit tři dny jen s batohy a stavět stany v opuštěné přírodě, pro nás bylo strašně zajímavou zkušeností,“ dodávají studentky Gymnázia Jana Keplera.

Samotná výstava byla k navštívení v prostorech Národního informačního centra pro mládež v Praze a k vidění byla přes celé prázdniny. Expozice čítala na 30 panoramatických fotografií, ke zhlédnutí byly pak také polaroidové fotky.  „Co jsme stihly postřehnout, návštěvníci pak hlavně oceňovali analogové fotografie, které jsou pro dnešní dobu už dost netypické“, komentují Adéla s Julií reakce vztahující se k výstavě.

Celou expedici a výstavu zhodnotil také Ondřej Příhonský, hodnotitel exedice DofE. Tomu se líbilo, že si účastníci expedice zvolili obtížněji splnitelný cíl, ale výzvy se nebáli. „Studenti si vybrali krásné prostředí opuštěných hor, příkladně spolupracovali a expedice proběhla hladce. Fotky se moc povedly, stejně jako výstava. Pro mě osobně je ale neméně důležité, jak dobře se účastnici vypořádali s nástrahami expedice, protože věřím, že jsou to pro život nesmírně přínosné zkušenosti,“ zakončuje povídání Ondřej.  

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací