Účastníci programu budou podpořeni částkou necelých sto tisíc z Fondu DofE Award

Účastníci programu budou podpořeni částkou necelých sto tisíc z Fondu DofE Award

Aktuality

15. prosince 2013

V listopadu došlo ke spuštění Fondu DofE Award a prosinec přinesl vyhlášení výsledků jeho první výzvy. Finanční podpora byla přiznána několika desítkám mladých lidí z celkem deseti místních center programu, kterým pomůže na cestě k jejich cílům. Celkem si rozdělí částku 98 tisíc korun.

V rámci Fondu DofE Award mohou organizace poskytující program DofE Award žádat o příspěvky na aktivity a dobrodružné expedice mladých lidí, kteří se zapojili do programu. Výše přidělených příspěvků se řídí jednak výší prostředků alokovaných ve fondu a jednak kritérii, na jejichž základě jsou žádosti posouzeny komisí skládající se z členů národní kanceláře a dozorčí rady nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu.

Výsledkem vůbec první výzvy Fondu DofE Award je rozdělení částky 47 500 Kč mezi 54 mladých lidí ze sedmi místních center, která pro účastníky programu zažádala o podporu zájmových aktivit a talentované mládeže. Dále pak rozdělení částky 50 500 Kč mezi dvacet šest mladých lidí ze čtyř místních center, která zažádala o podporu dobrodružných expedic, plánovaných dle požadavků DofE Award na první polovinu příštího roku.

Seznam místních center, kterým byla přiznána finanční podpora pro jejich účastníky programu DofE Award najdete na tomto odkazu. Kontaktní osoby z podpořených organizací budou v následujících dnech kontaktovány koordinátorkou programu, aby došlo ke sdělení detailních informací o přidělených částkách.

O podporu z Fondu DofE Award mohou žádat jen organizace zapojené do programu DofE Award formou podepsání Smlouvy o spolupráci. Podávání žádostí probíhá vždy ve stanovených termínech, které se koordinátoři zapojených organizací včas dozvědí e-mailem. Další výzva je plánována na březen 2013. Bližší informace o fungování Fondu DofE Award najdete na webu v sekci Pro poskytovatele – Ke stažení.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací