V rámci mezinárodního projektu vznikla publikace

V rámci mezinárodního projektu vznikla publikace

Aktuality

8. srpna 2014

Od září 2012 do července 2014 realizovalo o.s. Program pro mládež Cena vévody z Edinburghu mezinárodní projekt s názvem Vytvořme mobility pro dospělé se speciálními potřebami, („Let's develop mobility for Adults with special needs”), zaměřený na organizace působící v oblasti integrace osob se speciálními potřebami. Jedním z výstupů projektu je brožura, kterou níže najdete ke stažení.

Hlavním cílem tohoto projektu bylo předávání postupů ohledně evropských zkušeností s mobilitou zdravotně postižených mladých dospělých. Účelem bylo poskytnout organizacím potřebné nástroje a dovednosti k vytváření projektů a poskytnout zdravotně postiženým osobám možnost odborné praxe v Evropě a tím posílit jejich profesní a sociální dovednosti.

Projekt byl koordinován francouzskou organizací  Association Itinéraire International, ve spolupráci s dalšími dvěma organizacemi z Polska a Litvy, Instytut dla Zjednoczonej Europy a Litevská asociace neslyšících.

Obsahem projektu byla prezentace činnosti jednotlivých zapojených organizací při vzájemných návštěvách formou mobilit, které zahrnují znevýhodněné osoby a předání dovedností a zkušeností v oblasti odborných znalostí a výměny osvědčených postupů.

Jedním z výstupů projektu je i společná brožura "Hints and end experiences on mobility for Adults with special needs", obsahující rady a zkušenosti týkající se mobilit mladých znevýhodněných dospělých. Stáhnout si ji můžete na tomto odkazu.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací