Výtěžek tomboly Britské obchodní komory pomůže chlapcům z dětského domova

Výtěžek tomboly Britské obchodní komory pomůže chlapcům z dětského domova

Aktuality

17. června 2014

V minulém týdnu došlo k předání šeku v hodnotě 7.400 Kč získaných na akci Britský den v Plzni organizované Britskou obchodní komorou (British Chamber of Commerce) chlapcům z dětského domova v Těrlicku. Stalo se tak při příležitosti slavnostní ceremonie, na které úspěšní absolventi programu DofE z tohoto i dalších dětských domovů získali Bronzovou cenu vévody z Edinburghu. Tyto peníze chlapcům pomohou zejména s hrazením vybavení na dobrodružné expedice, kterým se věnují v programu DofE.

Britská obchodní komora (British Chamber of Commerce) v České republice podporuje program DofE tím, že umožňuje národní kanceláři programu DofE účast a fundraising na svých akcích.

Na konci dubna tak byla Mezinárodní cena vévody z Edinburghu prezentována na akci Britský den v Plzni jako charitativní partner události. Součástí programu byla také tombola, jejíž výtěžek byl určený ve prospěch dětí z dětského domova v Těrlicku, aby si mohli plnit své cíle a sny v aktivitách programu DofE. Celkem se vybralo 7.400 Kč.

Tyto peníze budou využity na nákup pomůcek potřebných pro konání dobrodružných expedic jako součásti programu DofE. Účelné využití těchto prostředků zajistí tři zkušení vedoucí programu DofE z této organizace, kteří k tomu říkají: "Peníze přijímáme s velkým poděkováním a investice je jasná - nové outdoorové vybavení, které hochům z našeho domova umožní vyrazit na další dobrodružné expedice."

Dětský domov se školou v Těrlicku poskytuje program DofE už několik let, jeden z jejich svěřenců to dokonce dotáhl až na Zlatou cenu vévody z Edinburghu, kterou převzal v roce 2013 z rukou prince Edwarda. Minulý týden získali Bronzovou cenu další čtyři chlapci z tohoto domova a chtějí pokračovat se svými aktivitami a vzděláváním a usilovat o získání Stříbrné ceny vévody z Edinburghu.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací