Zahraniční studenti a jejich DofE zkušenosti

Zahraniční studenti a jejich DofE zkušenosti

Novinky

12. května 2018

Helena Pechová, jedna z našich účastnic, v rámci dobrovolnictví působí v organizaci AFS (www.afs.cz). Na stříbrné úrovni má na starost péči o zahraniční studenty - a řada z nich se díky ní zapojila do našeho programu. Čemu se v rámci DofE věnují? Více v následujícím článku!

Grace, USA

"Podstatou programu je věnovat se třem zvoleným aktivitám pár hodin týdně. Jsou to sport, talent a dobrovolnictví. Poslední částí, která stojí trochu mimo, je expedice. Pokud cenu dokončíte, dostanete v rámci ceremonie ocenění. Jako dobrovolnictví učím malé děti angličtinu."

Mook, Thajsko

"Můj cíl v oblasti talentu je učit se český jazyk tři až čtyři hodiny týdně. Moje hostitelská rodina má farmu, takže jako sport mám ježdění na koni. Pokud je hezké počasí, jezdím na vyjížďky a pak také pomáhám s úklidem stáje. Jako dobrovolnice se chodím hrát s malými dětmi, což mě moc baví, protože děti zbožňuju. Užívám si každou aktivitu, využívám smysluplně svůj čas. Taky jsem díky aktivitám poznala spousty nových lidí a musím říct, že toto všechno naplňuje můj život výměnného studenta. "

Sebastian, Dominikánská republika

"Jako rozvoj talentu jsem si zvolil fotografování, pro sport fitness. Pro dobrovolnictví jsem si vybral sběr odpadků v Hradci Králové."

Tonam, Thajsko

"Program DofE si opravdu užívám. Zvolil jsem si fotografování, hodiny tance a učím se český jazyk."

Maria, Španělsko

"Jako hlavní cíl mám talent, a to složit zkoušku z anglického jazyka na úrovni B2. V rámci sportu jsem zvolila Pilates.  Aktivitou v dobrovolnictví je úklid lesa v Hradci Králové."

 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací