Zářijová školení přivedla k programu nové organizace

Zářijová školení přivedla k programu nové organizace

Aktuality

30. září 2013

První měsíc nového školního roku byl nabitý školeními národní kanceláře DofE Award, která pedagogy a dobrovolníky se zájmem o poskytování programu mladým lidem připravují na jednotlivé role v programu. Bylo vyškoleno téměř padesát lidí z přibližně dvaceti organizací, z nichž několik se do programu zapojuje zcela nově.

Další sezona školení DofE Award začala ve velkém stylu 12. září, kdy se ve Vyšším Brodě sešli účastníci expedičního školení, aby na vlastní kůži zažili menší expedici v podobě sjezdu řeky Vltavy na kánoích. Pro některé se jednalo o jejich vůbec první zkušenost s kánoemi, jiní rozšířili své dosavadní znalosti vodáckého sportu, v deštivém počasí však cesta s několika jezy byla pro všechny výzvou, což je klíčové slovo programu DofE Award. Samozřejmě došlo také k předání informací potřebných k tomu, aby se účastníci mohli stát školiteli či hodnotiteli expedic v programu DofE Award, a podílet se tak na dobrodružných expedicích účastníků programu. Fotografie z prvního dne školení najdete na webu pod tímto odkazem či na facebookové stránce programu.

Následující školení proběhlo 20.–21. září v malebném prostředí CHKO Moravský kras v Ekologickém volnočasovém centru Švýcárna. Jednalo se o základní školení, které účastníky prožitkovou formou vybaví pro role koordinátora a vedoucího programu. Máme radost, že na toto školení zavítali mimo jiné zástupci několika domů dětí a mládeže a středisek volného času, kteří s pomocí programu DofE Award mohou nalákat více mladých lidí ke smysluplným volnočasovým aktivitám.

Ve středu 25. září se konalo základní školení v anglickém jazyce. Jeho účastníky byli učitelé z mezinárodních škol již zapojených či nově se zapojujících do programu.

Zimní termíny školení právě připravujeme a rádi je přizpůsobíme vašemu zájmu, potřebám a možnostem. Proto pokud se vy nebo vaši kolegové chcete v zimě zúčastnit některého typu školení, vyplňte prosím do 10. října krátký dotazník na tomto odkazu, abychom věděli, o jaká školení a v jakých termínech je největší zájem. S konečnými termíny se vám pak ozveme na vyplněné kontaktní údaje.

Nyní je v naší nabídce na adrese www.dofe.cz/skoleni krátké školení pro ty, kteří už mají zkušenosti expedicemi v programu DofE Award, ale rádi by osvěžili své znalosti a získali nové tipy a informace, připravované na pátek 18. října. 

Případné dotazy můžete směřovat na Šárku Čapkovou z národní kanceláře programu na e-mail sarka.capkova@dofe.cz či telefon +420606045161.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací