Zažij DofE v Ústí nad Labem

Zažij DofE v Ústí nad Labem

Novinky

24. dubna 2019

Ústí nad Labem se 24. dubna stalo dějištěm výjimečné putovní akce Zažij DofE, která letos proběhne už jen na konci května v Brně. Téměř 200 účastníků z řad žáků a studentů Ústeckého kraje dorazilo na Gymnázium Jateční. Během zábavného odpoledne si studenti mohli vyzkoušet práci plynaře ve výkopu v rámci virtuální reality, jaké je to uvařit si na plynovém vařiči palačinky nebo si vyrobit vlastní plátěnou tašku.

Pro všechny, kteří DofE znají i pro ty, kteří vůbec netuší, byl připraven skvělý program. Mnoho žáků a studentů se o program zajímalo a my se těšíme na ceremonie, kde se opět setkáme s účastníky a doufáme, že Zažij DofE přinese i účastníky úplně nové. Na programu se podílely i další organizace z Ústeckého kraje, například Člověk v tísni, Český červený kříž, Felisicat z.s. nebo Potravinová banka v Ústeckém kraji. Eko-kom nás seznámil s tím, jak funguje recyklování a innogy společně se společností GasNet zajistili virtuální realitu a detekční přístroje, které se využívají v plynárenství. Účastníci byli z pestrosti programu nadšení.

„Nejvíce se mi líbilo zkusit si virtuální realitu, bylo to velice zajímavé a nikdy předtím jsem to nezkoušel,“ řekl nám Petr Kolář z Teplic. „Dozvěděla jsem se o programu DofE a teď už vím, že můžu získat užitečný certifikát, když se budu pravidelně věnovat něčemu, co mě baví,“ dodala jeho kamarádka Klaudie Lepařová.

Odpoledne provázelo krásné počasí a program probíhal především pod širým nebem na nádvoří Gymnázia. Některé sportovní aktivity, například veslování na veslovacím stroji, probíhaly v učebnách. Program si chválili i vyučující, kteří žáky z různých škol do Ústí doprovázeli.

Zažij DofE můžete znovu prožít s krásnými fotkami.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací