Zlatá ceremonie na Britském velvyslanectví v Praze 19.4.

Zlatá ceremonie na Britském velvyslanectví v Praze 19.4.

Akce

25. dubna 2016

Nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu ocenila zlaté účastníky svého programu na Britské ambasádě v Praze. Slavnostního předávání se zúčastnilo 30 účastníků ze 6 vzdělávacích institucí po celé České republice. Prestižní ocenění získali na základě plnění pěti částí programu: dobrovolnictví, sport, rozvoj talentu, dobrodružná expedice a akce s pobytem.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je celosvětové ocenění pro lidi ve věku od 14 do 24 let, které je motivuje a podporuje v jejich osobním rozvoji. Mladí lidé si stanovují cíle v pěti oblastech - talent, sport, dobrovolnictví, expedice a akce s pobytem - a s pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění. Po celém světě se zapojily miliony studentů, v ČR se DofE účastní již 1300 mladých lidí.

 

Letos si absolventi převzali ceny z rukou britské velvyslankyně Jan Thompson a známého rybáře Jakuba Vágnera, který nadaci rovněž dlouhodobě podporuje. „ Pokud máte sen a chcete ho dosáhnout, musíte na tom pracovat, být lepší než ostatní. Zároveň musíte být slušní k lidem, které na své cestě potkáváte. Mně také říkali, že kluk z Česka se do velké zahraniční televize nedostane a já si řekl, že budu lepší než všichni ostatní a povedlo se to.“, řekl Jakub Vágner. Zároveň „ ocenění umožní absolventům lepší uplatnění v budoucím životě, jelikož při plnění programu získávají účastníci mnoho dovedností, které jsou na dnešním trhu práce žádány“, doplnila paní velvyslankyně.

 

Ocenění s sebou přináší prestiž, jelikož cena a s ní spojený mezinárodně platný certifikát jsou pozitivně vnímány v řadě zemí po celém světě a jsou zaštítěny britskou královskou rodinou. Účastníci naleznou snáze uplatnění na trhu práce či budou zvýhodněni při přijímacím řízení na řadu tuzemských i zahraničních škol.

Zlatá úroveň je nejvyšší a nejnáročnější úrovní programu. Účastníci se po dobu minimálně 12 měsíců věnovali například renovaci historického pivovaru, zlepšovali se v debatování, florbalu nebo pomáhali v Klokánku či UNICEF. Na závěr je čekala čtyřdenní expedice v kánoích po Berounce, po stopách vojenských bunkrů v Orlických horách nebo rumunském Banátu. Všechny oblasti navíc museli plnit zároveň.

 

Nadace působí v České republice již 20 let, během kterých pomohla svým účastníkům například zdolat Gibraltarský průplav, dostat se z dětského domova do Londýna na setkání s britskou královskou rodinou, šířit radost v domovech důchodců, či procestovat nehostinné pahorky Nairi v Arménii. V letošním roce jsme ocenili studenty z následujících organizací:

The Prague British School

Gymnázium J.V. Jirsíka České Budějovice

Deutsche Schule Prag

Riverside

Elnglish International School Prague

Open Gate

 

 

Fotografie ke stažení ze Zlaté ceremonie naleznete zde.


 

  Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací