Prestižní certifikát

Po úspěšném zvládnutí zvolené úrovně programu DofE mladí lidé získávají Bronzovou, Stříbrnou či Zlatou cenu vévody z Edinburghu v podobě certifikátu s mezinárodní platností a odznaku. Ceny předávají vždy významné osobnosti z Česka i zahraničí. Atmosféru Slavnostního předávání Mezinárodních cen DofE přibližuje následující video.

Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu mladí lidé dostávají ve slavnostní atmosféře a z rukou významných osobností, které program DofE podporují. V minulosti se jednalo například o britského prince Edwarda, britskou velvyslankyni, nejznámějšího českého rybáře Jakub Vágnera, cestovatele Dana Přibáně či první českou horolezkyní, která zdolala Mount Everest, Kláru Kolouchovou. Více informací o osobnostech, které DofE v Česku podporují, najdete na této stránce.

Vzhledem k tomu, že program DofE pochází z Velké Británie a jeho zakladatelem je princ Philip, manžel britské královny, zlatých ceremonií se pravidelně účastní příslušníci britské královské rodiny – v minulosti se absolventi programu DofE osobně setkali kromě prince Edwarda i s princem Charlesem či princeznou Annou.

Slavnostní předávání se koná minimálně dvakrát za rok vždy na půdě některé významné instituce. Absolventi programu DofE, ale i jejich vedoucí z řad pedagogů a ředitelé škol a dalších organizací, které program DofE mladým lidem poskytují, tak mají možnost prohlédnout si úchvatné prostory historických a významných budov, jakými jsou například Britské velvyslanectví v Praze, Kongresové centrum Praha či Černínský palác.

Získání Zlaté, Stříbrné, či Bronzové ceny vévody z Edinburghu má pro mladé lidi nespočet výhod. Jednou z nejpřednějších je možnost uplatnění certifikátu v rámci přijímacího řízení na některé ze světových univerzit, především pak ty britské. Úspěšné zvládnutí programu DofE může také zaujmout budoucího zaměstnavatele, jelikož samotný certifikát je dokladem o tom, že mladý člověk má za sebou poctivou práci na rozvoji vlastních kompetencí.

Níže jsou některé fotografie z dosud proběhlých Slavnostních předávání DofE, více jich najdete na našem Facebooku.

Chcete se stát součástí programu? Skvělé!

Program DofE můžete zavést ve Vaší organizaci či škole, případně se přidat k již fungující skupině.

Jak se zapojit

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací