Patroni programu

Cenu DofE podporují významné české osobnosti. Více se dočtete níže.

Jakub Vágner, rybář a cestovatel

Jakub Vágner

Jakub Vágner je mezinárodní rybářská a televizní celebrita, držitel několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb a především patronem programu DofE. Jeho rybářské pořady vysílají televizní stanice po celém světě. Proslul především díky rybářskému pořadu Fish Warrior, vysílaném televizní stanicí National Geographic Channel.

Video, na kterém vysvětluje, proč podporuje program DofE najdete zde

Foto: archiv Jakuba Vágnera

Marek Eben, moderátor

Marek Eben

Herec, moderátor, hudební skladatel, písničkář a zpěvák. Spolu se svými dvěma bratry vystupuje v hudební skupině Bratři Ebenové. Je považován za jednoho z nejlepších českých moderátorů, vysoce ceněn je zejména jeh inteligentní humor. Moderuje nejen populární televizní pořady, ale i mnoho dobročinných akcí.

Vzhledem k tomu, že osobně znal Lady Luisu Abrahams, která přivedla program DofE do České republiky, podporuje i DofE tím, že moderuje některé akce DofE.

Foto: Česká televize

Michael Londesborough, vědec a popularizátor vědy

Michael Londesborough

Chemik a popularizátor vědy působící v Akademii věd ČR. Dlouhodobě spolupracuje s Českou televizí, MŠMT, Britskou radou, Národním technickým muzeem a festivalem AFO. Michael se zabývá anorganickou chemií a borany. Svou prací chce předávat lásku a obdiv k vědě co největšímu počtu lidí. 

 

 

 

Foto: archiv Michaela Londesborough

Dan Přibáň, cestovatel a novinář

Dan Přibáň

V současné době působí jako nezávislý novinář a filmař, věnuje se zejména cestovatelským výpravám do exotických zemí. Jeho posledním projektem je expedice Trabantem napříč Jižní Amerikou, z níž vznikl celovečerní film i seriál, který vysílá Česká televize. Dan je schopen projet v trabantu tři kontinenty, džungle i pouště, jen aby všem dokázal, že to jde a má to cenu! Čímž skvěle demonstruje filozofii a  heslo programu DofE.

Na video, kde mluví o tom, proč program DofE podporuje a proč podniká své bláznivé cesty, se můžete podívat na YouTube na tomto odkazu.

Foto: PixelPromo

Lejla Abbasová, moderátorka a zakladatelka nadačního fondu Asante Kenya

Lejla Abbasová

Lejla Abbasová je moderátorka ( např. Big Brother, Sama Doma, Maminka) a zakladatelna nadačního fondu Asante Kenya. Ve svých 21 letech se stala tiskovou mluvčí Ligy etnických menšin, přes které se seznámila s projektem adopce dětí na dálku. Zhruba 5 let pracovala jako koordinátorka tohoto projektu pro Keńu, díky programu v Keni i půl roku žila. Později Lejla založila nadační fond Asante Kenya a Projekt Medela, jež se snaží pomoci znevýhodněným dětem po celém světě. Za svou humanitární činnost obdržela Lejla Abbasová v roce 2009 bronzovou medaili Ministerstva zahraničních věcí.

V letech 2009-2010 pracovala jako tisková mluvčí a poradkyně ministra pro lidská práva. 

Foto: archiv Lejly Abassové

Klára Nademlýnská, módní návrhářka

Klára Nademlýnská

Klára Nademlýnská je známá česká módní návrhářka. Do roku 1998 pracovala v Paříži jako návrhářka a modelistka střihů. V Praze založila v roce 1998 vlastní značku s dámskou luxusní „pret-a-porter“ a v témže roce otevřela autorský butik. V jejích modelech se prolíná křehká ženskost s tradiční krejčovinou, modely jsou stylově jednoduché a čisté, plné ženskosti, moderní a nadčasové. V roce 2005 se kolekce rozšiřuje o autorskou bižuterii pod značkou „Klara“. Klára obléká řadu známých osobností.

Foto: Robert Tichý

Taťána Kováříková, módní návrhářka

Taťána Kováříková

Taťána patří mezi českou návrhářskou špičku. Po absolvování textilní školy v Brně studovala pražskou DAMU, aby rozšířila svůj repertoár o tvorbu kostýmů pro televizi a film. V roce 1995 založila  módní značku TATIANA, se kterou také obléká známé osobnosti jako je hraběnka Sofie z Wessexu, Andie MacDowell nebo české osobnosti, mezi něž patří Helena Vondráčková, Bára Nesvadbová a Jitka Asterová. Účatní se přehlídek jako fashion week a vystavuje v Česku, Paříži a New Yorku.

Foto: archiv Taťány Kováříkové

Taťána le Moigne, ředitelka Google v ČR

Taťána le Moigne

Taťána le Moigne řídí české zastoupení společnosti Google od roku 2006. V oboru informačních technologií pracuje přes 20 let, v jejím životopise najdete firmy jako Microsoft, Abakus nebo Digital Equipment.  V roce 2009 získala Taťána ocenění Osobnost českého internetu. Od roku 2008 se pravidelně umísťuje v anketě Hospodářských novin na žebříčku 25 nejúspěšnějších žen v České republice. Od roku 2012 ji rovněž časopis Forbes řadí mezi 50 nejvlivnějších žen v České republice. Příležitostně spolupracuje s VŠE a NY University a je pravidelnou lektorkou European Leadership & Academic Institute (ELAI) v Praze. Vystudovala informatiku na Vysoké škole ekonomické.

Foto: archiv Taťány le Moigne

Zuzana Bahulová, animátorka, ilustrátorka, malířka a designérka

Zuzana Bahulová

Zuzana je animátorkou, ilustrátorkou, malířkou a designérkou. Již několik let navrhuje oblečení na Olympijské hry pro veslaře, vytváří krátké animované filmy, za které obdržela již několik ocenění a vystavuje své práce v Čechách i v zahraničí. Zuzana také vede workshopy animace pro děti. Kromě umění se věnuje také veslování, kde k jejím největším úspěchům patří 4.místo na Mistrovství světa v přímořském veslování. 

Foto: archiv Zuzany Bahulové

Šárka Strachová, lyžařka

Šárka Strachová

Šárka je nejúspěšnější lyžařkou v alpských disciplínách v české i československé historii tohoto populárního sportovního odvětví. Za svou kariéru získala pět medailí z vrcholných akcí a 17x vystoupila na stupně vítězů v elitní sérii závodů světového poháru. K jejím největším úspěchům patří zlato z mistrovství světa (2007) a bronz z olympijských her (2010). Část své kariéry zmapovala v dokumentárním filmu Dvě minuty mého života, který získal 1. místo na festivalu outdoorových filmů v kategorii - Dobrodužný a extrémní sportovní film. V roce 2017 ukončila svou aktivní sportovní kariéru a věnuje se své klinice Vo2max Systém celostní terapie a sportu, kterou založila společně se svým manželem v roce 2015. 

Foto: archiv Šárky Strachové

Klára Kolouchová, horolezkyně a manažerka

Klára Kolouchová

Klára Poláčková je česká horolezkyně, která jako první Češka zdolala himálajský Mount Everest. Kromě velkého úspěchu ve sportovní oblasti je úspěšná i v kariéře PR manažerky – pracovala v londýnské centrále Euro RSCG Worlwide, na britském Ministerstvu pro ústavní záležitosti a následně na britském Ministerstvu zdravotnictví.

Na programu DofE Klára oceňuje, že pomáhá posunout vlastní hranice.

Foto: Lidové noviny

 

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací