Ivan Matéjic

Ivan Matéjic

Story

Před pár lety jsem byl klasický student gymnázia, plnil jsem své školní úkoly a nic moc navíc jsem netvořil. Nemohu ani říci, že bych s tím byl nespokojený. Měl jsem sice po škole docela dost času, ale vždy se nějaká činnost našla. Dost často jsem se ovšem nudil a tak se stalo, že jsem si řekl: “Dost, stačilo, začnu se sebou něco dělat“. Díky inspiraci ze školy jsem se pustil do výzvy DofE.

Plnit DofE bylo jedním z mých nejlepších rozhodnutí, ačkoliv bych sám nikdy nevěřil do čeho všeho se s DofE pustím.

Velice nezvyklou, či zajímavou aktivitou se pro mě stal školní sbor Mendík. Sám jsem měl za začátku problém se s tím vyrovnat. Opravdu, je to tak, nedovedl jsem si představit, že bych měl zpívat natož ve sboru, ale paní profesorka na hudební výchovu, která je zároveň sbormistryní našeho velikého školního sboru, byla opačného názoru. Ačkoliv jsem měl zpočátku předsudky, že sbor je jen pro holky a zároveň jsem se i částečně styděl a samotná představa mi přišla doslova šílená, po čase a častém naléhání jsem se uvolil, že zkusím přijít na jednu zkoušku.

Přišel jsem, slyšel jsem, zůstal jsem a rozšířil tak řady sboru, který čítá přes 50 členů napříč všemi ročníky. Atmosféra v přítomnosti těchto lidí mně doslova uhranula. Takovou energii a radost ze společné činnosti jsem zřejmě ještě nikde jinde tolik nepocítil. Bylo to skvělé a dodnes se to nezměnilo. Koncertujeme, jezdíme na soustředění v Čechách i v cizině.  Poznal jsem mnoho lidí, získal plno kamarádek, ale především jsem našel činnost, která mně naplňuje.

Ani výběr sportovní aktivity ovšem nebyl snadný, hrával jsem sice tenis, ale kvůli problémům se zády jsem se tomuto sportu již nemohl dále věnovat. Bylo mi doporučeno zkusit plavání, ze začátku jsem se tomu bránil, moje plavecké schopnosti nebyli zrovna dobré, ale dal jsem plavání šanci a dodnes jsem za to rád. Plavání se stalo součástí mého života a nejen, že si při něm odpočinu, ale navíc prospívá i mým zádům.

Asi největším zážitkem, který mi byl díky fondu DofE umožněn, byla týdenní expedice v Izraeli. Po tři dny jsme zakoušeli pouštní podmínky v Negevské poušti, koupali se v Mrtvém moři, došli do Jericha, viděli Betlém a Jerusalém a navštívili Svatý hrob. Poznal jsem s kamarády plniteli krásy a kontrasty v této rozporuplné zemi.

Je velmi těžké popsat jaké to vlastně je být součástí DofE, je to zkrátka něco co je nejlepší vyzkoušet si na vlastní kůži. DofE je totiž o vás, o vašich zkušenostech a o vašich snech. Jsem velice rád, že i já jsem v jeden malý, ale velmi významný okamžik přestal být líný a začal jsem si plnit svou cenu. Děkuji za to i svému vedoucímu panu profesoru Kojanovi, kterým mne na mé cestě s DofE provázel.

Předchozí Další příběhy Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací