Lucie Leišová

Lucie Leišová

Story

Voda je můj svět, neumím si představit svůj život bez plavání, kterému se věnuji od 13 let. Bazén už mi byl těsný, toužila jsem se posunout dál. Díky podpoře od DofE se mi splnil sen a mohla jsem se vrhnout do divokých vln Gibraltaru.

Když jsem se rozhodla přeplavat Gibraltar, věřila jsem, že se mi překonání průlivu podaří a splní se tak můj sportovní sen. Podmínky se mi v polovině plavání velmi změnily kvůli počasí a vlnám, ale zvládla jsem to. Jsem hrdá, že se můžu zařadit mezi čtyři další úspěšné Češky, kterým se přeplavání povedlo. Zdolala jsem jej na první pokus 5. července 2014. Více si o mém plaveckém výkonu můžete přečíst zde.

Jsem přesvědčena, že pokud něco opravdu chcete a vložíte do toho všechno, není nic, co byste nedokázali. Inspirací pro vytyčení si tak nesnadného cíle, mi byl právě program DofE, který podporuje mladé lidi k posouvání svých hranic. Důkazem toho mi bylo i léto roku 2015, které jsem strávila jak jinak než plavecky. Rozhodla jsem se podpořit dobrou věc a rozjela za pomoci DofE, Sport Pomáhá a Konta Bariéry charitativní projekt Vltava Tour 2015. Cílem akce bylo vybrat peníze na handbike pro vozíčkáře Radka, a to nejen protože obdivuji jeho energii a životní optimismus, ale i proto abychom společně dokázali, že české společnosti záleží na ostatních lidech a že stojí za to podporovat lidi jako je Radek. Podařilo se nám ukázat, že si neuvěřitelné síly, s jakou se Radek vyrovnal s ochrnutím a zvládl návrat do běžného života, vážíme. Sbírka probíhala po celou dobu mé 10denní plavby, za kterou jsem zdolala 180 km řeky Vltavy a doplavala z Českých Budějovic až do Prahy. O průběhu plavby i sbírce se můžete dočíst zde.

Teď se v rámci DofE věnuji výuce plavání, vyučuji jak děti tak dospělé. Těší mě, že jim mohu předat své zkušenosti a sdílet s nimi radost z pohybu ve vodě. Pracuji dále i sama na sobě, v rámci plnění DofE studiem angličtiny a v osobním životě studiem na Karlově Univerzitě, kde studuji mezinárodní vztahy.

Sportovní výzvy ale mají v mém životě své stále místo, už teď se těším na další léto. Na rok 2016 jsem si dala za cíl přeplavat ledový kanál La Manche.

Sledovat mé další kroky můžete na mých webových stránkách lucieleisova.cz.

 

Předchozí Další příběhy Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací