Lukáš Kotlár

Lukáš Kotlár

Story

Nedokážu si představit svůj život bez hudby, sportu a médií. V DofE jsem se mohl věnovat všemu, co mě bavilo a navíc za to získat ocenění. Pocházím z dětského domova a DofE se stalo nedílnou součástí mého života, takovou mojí zvláštní rodinou, se kterou žiji již od svých 14 let.

Pro mnoho lidí je DofE hlavně o expedici, ale pro mne je to hlavně o dobrovolnictví a pomoci druhým. Posledních 5 let se věnuji psaní do časopisu Zámeček, čtvrtletníku pro všechny dětské domovy a další zařízení pro děti v České republice a už přes rok působím jako šéfredaktor. Věřím v to, že jeden obyčejný příběh dokáže inspirovat a ovlivnit chování mnohem víc než 100 hodin přednášek či seminářů. Pomáháme dětem najít motivaci i inspiraci a přinášíme jim důležité informace pro jejich budoucí život. Činnost Zámečku vnímám jako naplňující a smysluplnou, protože cítím, že tím co děláme, můžeme pomoci dětem z prostředí, z kterého sám pocházím.

I pro mne je důležité mít v životě motivaci a na DofE si vážím toho, že i mě někdo za mou snahu a píli ocení. Jsem hrdým držitelem bronzové a stříbrné ceny a již jsem dokončil i zlatou úroveň. Díky účasti v programu jsem měl mimo jiné šanci dostat se na zahraniční expedici do Rumunska, poznal jsem spoustu zajímavých lidí, získal nové přátele a rozšířil své obzory. Dokonce jsem měl i velmi vzácnou možnost setkat se s Její královskou výsostí Sophií, hraběnkou z Wessexu.

V DofE jsem si uvědomil, že všechno co dělám, má cenu nejen pro ostatní ale i pro mne. Je to úžasná možnost pro dospívající děti z různých prostředí. A to je na DofE to nejlepší, to že je šancí pro všechny.

Jsem hrdý na to, že teď můžu i já na oplátku pomoci pomáhat rozšiřovat  myšlenku DofE do dětských domovů a to jak prostřednictvím Zámečku, tak i spoluprací s Národní kanceláří.

Předchozí Další příběhy Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací