Markéta "Peggy" Marvanová

Markéta

Story

Jsem veselá Peggy a vyhledávám stále nová dobrodružství. Mou vášní je cyklistika, ráda překonávám strach a pomáhám lidem s tělesným postižením. To vše se mi za podpory DofE podařilo propojit letos v létě, kdy jsem absolvovala nejdelší nezabezpečený závod horských kol na světě Great Divide Tour (4418 km) a splnila jsem tak cíl své sportovní aktivity zlaté úrovně DofE.

Svými výkony chci po vzoru svého mentora Tima Voase, zástupce britské velvyslankyně v ČR a patrona DofE, nejen překonávat své limity, ale i pomáhat druhým.

Cítím, že DofE umožňuje mladým lidem uchopit svůj talent ze správného úhlu a ukázat jim cestu. Abych se mohla zlepšovat, potřebuji nejen touhu zvládnout a překvapit sama sebe, ale mít především jasně daný cíl. Jedním z nich byl právě závod Great Divide Tour, který jsem pokořila za 21 dní, 9 hodin a 10 minut jako jediná a navíc nejmladší česká účastnice. Nebylo to vůbec snadné, musela jsem překonávat bahnitý nezabezpečený terén, zasněžené hory, spát v lese a na veřejných záchodcích a nezpanikařit při setkání s medvědem. 

Great Divide Tour jsem se účastnila nejen abych překonala sama sebe, ale také abych touto cestou pomohla 11leté holčičce Dáje trpící myopatií vybrat peníze na speciální elektrické dvojkolo. Podařilo se a za 75 000 Kč jsme, společně se sponzory mohli pořídit Dáje její vysněné kolo. V Hřebči u Kladna se 28. října sešli nejen organizátoři a podporovatelé sbírky, ale i sportovní nadšenci. Slavnostního křtu i předání kola se zhostil mentor extrémní závodnice Peggy a patron DofE, zástupce britské velvyslankyně v ČR Tim Voase a společně se zástupci spoluorganizátorů a podporovatelů Peggy Sport Pomáhá, Černí koně a DofE, od kterých si Dája spolu se svou maminkou převzaly vysněné dvojkolo. První společná projížďka do přírody pro nás všechny byla, i navzdory počasí, vysloveně sluníčková. Přesvědčit se můžete sami na webu DofE zde. Děkuji všem za příspěvky!

Být aktivně zapojená do DofE pro mne ale neznamená jen jízdu na kole. Mimo kolo dálkově studuji vysokou školu, trénuji malé holčičky sportovní gymnastiku a učím je milovat sportování jako krásnou věc, nikoli jako prostředek k soutěžení. Mimoto jezdím na asistenční akce s vozíčkáři a také docela často a ráda pomáhám jako osobní asistentka. 

Za podpory DofE se učím anglicky s pomocí mého mentora Tima a věnuju se tomu, co mě baví. Výzev ovšem není nikdy dost a proto v únoru 2016 chystám do Laponska, za severní polární kruh, a pokusím se zdolat závod na sněžných kolech Lapland Extreme Challenge.

I tentokrát mě bude pohánět touha splnit někomu dalšímu vysněné přání. 

Mou cestu sledujte na webu i FB DofE!

Předchozí Další příběhy Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací