Michal Zapletal

Michal Zapletal

Story

Být aktivní a zapojený do rozličných aktivit charakterizuje mou představu o životě. DofE přesně tohle podporuje, což bylo důvodem, proč jsem se rozhodl do programu zapojit. Asi bych nemohl žít šťastně bez sportu, potkávání nových lidí a zkoušení nových věcí. DofE mi pomáhá sledovat čemu se věnuji a umožňuje mi si to užít ještě více, když jsem za to oceněn.

Když jsem začal se stříbrnou úrovní, již jsem měl jisté zkušenosti s kempováním, díky čemuž jsem se stal vedoucím našeho týmu. Vždycky mi přijde zajímavé pozorovat reakce lidí, když jeden z jejich kamarádů najednou vede celý tým. Tentokrát se měly obě strany čemu učit. Já jsem si zlepšil komunikační dovednosti a zbytek týmu se přiučil jak vytrvat v plnění zadaného cíle bez ztráty motivace.

Na naši dobrodružnou cestu jsem si vybrali průzkum historie a původu Schwarzenberského plavebního kanálu, který byl po staletí využíván ke splavovaní dřeva. Vidět jeho počátek na Šumavě a projet na kole kolem celé jeho délky bylo opravdu krásné. Když jsme se jako tým vydali na expedici, někteří z nás nebyli zvyklí pobývat mimo svou komfortní zónu více než pár hodin. My jsme ale měli čtyři dny. Pro mě bylo velikou výzvou všechny motivovat a starat se o to, abychom se chovali správně v přírodě. Výzvou pro všechny bylo zkoušet nové věci, jako třeba mýt nádobí v řece a nebo si čisti zuby právě na tom stejném místě.

Nejzábavnější částí dobrodružné cesty pro náš tým byly večery, kdy jsme si vyndali naše vybavení na vaření – nože, lžíce, ešusy a hořáky, a když jsme začali připravovat jídlo. Někteří z nás si nesli syrové ingredience, zatímco jiní se spokojili s předvařeným jídlem, čímž se jasně ukázalo, koho baví vařit a koho spíš jíst. S omezeným vybavením nám vaření zabralo celkem dost času, nicméně se nám to všem nakonec podařilo. Všechny zajímalo co mají ostatní a tak jsme namísto obyčejné večeře u ohníčku skončili s malou hostinou.

Program nás naučil jak pracovat na zadaném cíli a jak ho dosáhnout, stejně jako nás naučil mnohé o důležitosti práce v týmu. Tyto dvě schopnosti považuji za nejdůležitější na cestě životem a věřím, že nám budou v budoucnu velmi užitečné. Již teď se opravdu těším až budu pokračovat se zlatou úrovní. 

Předchozí Další příběhy Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací