Petr Kolařík

Petr Kolařík

Story

Když mi bylo 16 let, snil jsem o studiu na jedné z britských vysokých škol. Díky DofE se mi sen splnil. Dnes se procházím po chodbách univerzity v Southamptonu a studuji hned tři jazyky. Kdo by to byl před pár lety řekl? Pocházím z malé vesnice na Moravě, v rodině nikdo na vysoké škole nestudoval, natož, aby mluvil cizí řečí. Říkali mi, že na to nemám. Já jim ale nechtěl věřit. A tak jsem se s DofE pustil do práce na sobě samém.

Na program DofE jsem narazil když jsem začal dobrovolně pracovat ve Středisku volného času ve Všetulích. Mé odhodlání a vůle dosáhnout všeho, co jsem si v rámci DofE vytyčil, byly tak obrovské, že jsem tam pracoval sedm dní v týdnu. Nejdřív mi připadalo, že se nic nezměnilo. Ale velká odměna přišla později. Po splnění všech cílů jakoby se dostavila nirvána plynoucí z uspokojení, když dosáhnete kýžených výsledku především pomocí vůle a odhodlání, a ne jen díky vrozenému talentu.

Nejenže jsem se nesmírně zlepšil v angličtině, ale během účasti v programu jsem si vybudoval i zdravé sebevědomí a úctu k sobě samému. Nikdy předtím bych nevěřil, jak může být dobrovolnictví pro člověka naplňující a zábavné. V té době jsem zkusil neuvěřitelné množství věcí, o kterých bych v životě nepřemýšlel. Ty mě posunuly mnohem dál než by kdy mohlo samotné studium ve škole.

Život je výzva a DofE je právě o výzvách. To je to hlavní, co jsem si z programu odnesl. Dnes, kdykoliv začnu váhat nad novým rozhodnutím, říkám si: „Je to výzva! Pokud ji zvládneš, budeš ze sebe mít ještě lepší pocit!“.

Vedle toho jsem získal neuvěřitelné množství nových přátel, a to opravdu dobrých. Podíval jsem se do zahraničí a celkově jsem myslím prožil hodiny, dny a měsíce kvalitně stráveného času.

A díky DofE už ze mě nikdy nebude ten plachý vesnický hoch, jehož sny se hroutily jen kvůli nedůvěře okolí. 

 

Předchozí Další příběhy  

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací