Pro média

 • Učitelé, kteří chtějí dělat pro své žáky něco více, mají na Trojce zelenou

  Tiskové zprávy

  Učitelé, kteří chtějí dělat pro své žáky něco více, mají na Trojce zelenou

  16. dubna 2019

  Žáci základních škol v Praze 3 získávají možnost se účastnit prestižního vzdělávacího programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), který podporuje osobnostní rozvoj a je zaštítěn britskou královskou rodinou. Učitelé, kteří se jim rozhodnou s plněním programu pomoci, získají finanční příspěvek. Memorandum o spolupráci dnes podepsal starosta Prahy 3 Jiří Ptáček a ředitel DofE Tomáš Vokáč.

 • Akademie FC Baník Ostrava se stává místním centrem DofE

  Tiskové zprávy

  Akademie FC Baník Ostrava se stává místním centrem DofE

  12. dubna 2019

  Z Baníku se stal sportovní klub, který bude zapojen do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Cílem je připravit mladé hráče nejen po sportovní, ale i osobnostní stránce. Účastníci programu se připojí k více než 8 milionům absolventů ze 130 zemí světa. Slavnostního předání se zúčastnil Daniel Holzer, fotbalista FC Baník Ostrava i místostarosta Martin Tomášek.

 • V Dubaji se rozdávaly „Oscary“ pro nejlepšího učitele světa

  Tiskové zprávy

  V Dubaji se rozdávaly „Oscary“ pro nejlepšího učitele světa

  28. března 2019

  Předávání cen pro nejlepšího učitele je každoročně součástí Global Education and Skills Forum, které letos proběhlo v Dubaji. Ve dnech 22. až 24. 3. 2019 se sešli zástupci z celého světa na nejvýznamnější akci tohoto druhu. Fórum se zabývá vzděláváním a letos se podrobně věnovalo významu neformálního vzdělávání v rozvoji mladých lidí. Právě proto se v této oblasti hlavním partnerem fóra stala Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, unikátní program osobního rozvoje, který už bezmála 25 let funguje i v České republice.

 • Školy se mohou zapojit do prestižního programu DofE

  Tiskové zprávy

  Školy se mohou zapojit do prestižního programu DofE

  4. března 2019

  Žáci a studenti škol v Královéhradeckém kraji se mohou účastnit prestižního vzdělávacího programu The Duke of Edinburgh´s International Award Czech Republic (DofE), který podporuje osobní rozvoj mladých lidí v oblasti volnočasových aktivit. Memorandum o spolupráci dnes podepsal hejtman Jiří Štěpán a ředitel DofE, Tomáš Vokáč. Každou zapojenou školu kraj každoročně podpoří částkou 10 000 korun.

 • DofE v prosinci ocenilo rekordní počet účastníků

  Tiskové zprávy

  DofE v prosinci ocenilo rekordní počet účastníků

  18. prosince 2017

  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu v ČR (DofE) během prosince ocenila rekordní počet úspěšných absolventů programu. Během českých a anglických ceremonií, kterých proběhlo v posledních týdnech celkem sedm, bylo dohromady oceněno téměř 400 mladých lidí. Předávání certifikátů se zúčastnili také patroni a patronky programu, jako např. Angus Stewart, Lejla Abbasová nebo Klára Nademlýnská.

 • Brno podporuje program, který pomáhá mladým lidem v rozvoji

  Tiskové zprávy

  Brno podporuje program, který pomáhá mladým lidem v rozvoji

  23. srpna 2017

  Brno se jako první město oficiálně zapojí do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Memorandum o spolupráci v úterý podepsali výkonný ředitel DofE pro ČR Tomáš Vokáč a 1. náměstek primátora Petr Hladík.

 • Studenti si na Ministerstvu kultury převzali svá ocenění

  Tiskové zprávy

  Studenti si na Ministerstvu kultury převzali svá ocenění

  8. června 2017

  Prestižní bronzové a stříbrné ocenění vévody z Edinburghu (DofE) převzalo 6.6. z rukou Taťány le Moigne, Taťány Kovaříkové a zástupce britské velvyslankyně v Praze, Anguse Stewarta, 59 studentů. Ocenění za dlouhodobý rozvoj v oblasti sportu, talentu, dobrovolnictví a za uskutečnění dobrodružné expedice mohou získat mladí lidé do 24 let. Programem s názvem Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je v těchto oblastech podporuje britská královská rodina.

 • Studenti v Praze převezmou prestižní ocenění vévody z Edinburghu

  Tiskové zprávy

  Studenti v Praze převezmou prestižní ocenění vévody z Edinburghu

  29. května 2017

  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE). Tak zní program, který již 60 let funguje ve více než 140 státech a doposud přilákal přes osm milionů mladých lidí po celém světě. Program DofE, založený britskou královskou rodinou, přilákal v České republice doposud přes dva tisíce účastníků.

 • DofE míří do škol v Moravskoslezském kraji!

  Tiskové zprávy

  DofE míří do škol v Moravskoslezském kraji!

  10. dubna 2017

  Zástupci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v sídle Moravskoslezského kraje (MSK) představili program DofE. Regionální akce se zúčastnilo na 50 zástupců středních škol a dětských domovů. Představení programu zahájil Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK pro školství, své zkušenosti s programem předal Ivo Helebrant, koordinátor DofE a ředitel 1st International School of Ostrava, mezinárodní gymnázium a taktéž jedna z 8 již zapojených vzdělávacích institucí v kraji.

 • Ve Zlínském kraji se představení DofE zúčastnilo 50 zástupců z celkem 26 vzdělávacích institucí

  Tiskové zprávy

  Ve Zlínském kraji se představení DofE zúčastnilo 50 zástupců z celkem 26 vzdělávacích institucí

  28. února 2017

  Zástupci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v sídle Zastupitelstva Zlínského kraje představili program DofE. Regionálního akce se zúčastnilo 50 škol. Mimo jiné pak také Stanislav Minařík, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Zlínského kraje a patronka programu Zuzana Bahulová, umělecká ředitelka Filmového uzlu Zlín.

 • Přes 120 účastníků DofE obdrželo svá bronzová a stříbrná ocenění

  Tiskové zprávy

  Přes 120 účastníků DofE obdrželo svá bronzová a stříbrná ocenění

  29. listopadu 2016

  Přes 120 mladých lidí obdrželo v pondělí 21. listopadu v prostorách galerie DOX prestižní ocenění v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Na slavnostním předávání se potkali účastníci napříč celou Českou republikou, ze všech vzdělávacích institucí, a to od mezinárodních škol, gymnázií, učilišť, domů dětí a mládeže až po dětský domov. Nechyběly ani významné osobnosti podporující DofE v České republice, módní návrhářka Taťána Kovaříková nebo cestovatel Dan Přibáň, z jejichž rukou účastníci svá ocenění obdrželi.

 • Regionální akce v Olomouci – představení programu DofE

  Tiskové zprávy

  Regionální akce v Olomouci – představení programu DofE

  19. října 2016

  Školám i ostatním vzdělávacím institucím v Olomouckém kraji byl 29. září 2016 představen a nabídnut neformální vzdělávací program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE).

Předchozí 1 2 3 4 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací