Pro média

 • Školy se mohou zapojit do prestižního programu DofE

  Tiskové zprávy

  Školy se mohou zapojit do prestižního programu DofE

  4. března 2019

  Žáci a studenti škol v Královéhradeckém kraji se mohou účastnit prestižního vzdělávacího programu The Duke of Edinburgh´s International Award Czech Republic (DofE), který podporuje osobní rozvoj mladých lidí v oblasti volnočasových aktivit. Memorandum o spolupráci dnes podepsal hejtman Jiří Štěpán a ředitel DofE, Tomáš Vokáč. Každou zapojenou školu kraj každoročně podpoří částkou 10 000 korun.

 • DofE v prosinci ocenilo rekordní počet účastníků

  Tiskové zprávy

  DofE v prosinci ocenilo rekordní počet účastníků

  18. prosince 2017

  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu v ČR (DofE) během prosince ocenila rekordní počet úspěšných absolventů programu. Během českých a anglických ceremonií, kterých proběhlo v posledních týdnech celkem sedm, bylo dohromady oceněno téměř 400 mladých lidí. Předávání certifikátů se zúčastnili také patroni a patronky programu, jako např. Angus Stewart, Lejla Abbasová nebo Klára Nademlýnská.

 • Brno podporuje program, který pomáhá mladým lidem v rozvoji

  Tiskové zprávy

  Brno podporuje program, který pomáhá mladým lidem v rozvoji

  23. srpna 2017

  Brno se jako první město oficiálně zapojí do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Memorandum o spolupráci v úterý podepsali výkonný ředitel DofE pro ČR Tomáš Vokáč a 1. náměstek primátora Petr Hladík.

 • Studenti si na Ministerstvu kultury převzali svá ocenění

  Tiskové zprávy

  Studenti si na Ministerstvu kultury převzali svá ocenění

  8. června 2017

  Prestižní bronzové a stříbrné ocenění vévody z Edinburghu (DofE) převzalo 6.6. z rukou Taťány le Moigne, Taťány Kovaříkové a zástupce britské velvyslankyně v Praze, Anguse Stewarta, 59 studentů. Ocenění za dlouhodobý rozvoj v oblasti sportu, talentu, dobrovolnictví a za uskutečnění dobrodružné expedice mohou získat mladí lidé do 24 let. Programem s názvem Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je v těchto oblastech podporuje britská královská rodina.

 • Studenti v Praze převezmou prestižní ocenění vévody z Edinburghu

  Tiskové zprávy

  Studenti v Praze převezmou prestižní ocenění vévody z Edinburghu

  29. května 2017

  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE). Tak zní program, který již 60 let funguje ve více než 140 státech a doposud přilákal přes osm milionů mladých lidí po celém světě. Program DofE, založený britskou královskou rodinou, přilákal v České republice doposud přes dva tisíce účastníků.

 • DofE míří do škol v Moravskoslezském kraji!

  Tiskové zprávy

  DofE míří do škol v Moravskoslezském kraji!

  10. dubna 2017

  Zástupci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v sídle Moravskoslezského kraje (MSK) představili program DofE. Regionální akce se zúčastnilo na 50 zástupců středních škol a dětských domovů. Představení programu zahájil Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK pro školství, své zkušenosti s programem předal Ivo Helebrant, koordinátor DofE a ředitel 1st International School of Ostrava, mezinárodní gymnázium a taktéž jedna z 8 již zapojených vzdělávacích institucí v kraji.

 • Ve Zlínském kraji se představení DofE zúčastnilo 50 zástupců z celkem 26 vzdělávacích institucí

  Tiskové zprávy

  Ve Zlínském kraji se představení DofE zúčastnilo 50 zástupců z celkem 26 vzdělávacích institucí

  28. února 2017

  Zástupci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v sídle Zastupitelstva Zlínského kraje představili program DofE. Regionálního akce se zúčastnilo 50 škol. Mimo jiné pak také Stanislav Minařík, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Zlínského kraje a patronka programu Zuzana Bahulová, umělecká ředitelka Filmového uzlu Zlín.

 • Přes 120 účastníků DofE obdrželo svá bronzová a stříbrná ocenění

  Tiskové zprávy

  Přes 120 účastníků DofE obdrželo svá bronzová a stříbrná ocenění

  29. listopadu 2016

  Přes 120 mladých lidí obdrželo v pondělí 21. listopadu v prostorách galerie DOX prestižní ocenění v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Na slavnostním předávání se potkali účastníci napříč celou Českou republikou, ze všech vzdělávacích institucí, a to od mezinárodních škol, gymnázií, učilišť, domů dětí a mládeže až po dětský domov. Nechyběly ani významné osobnosti podporující DofE v České republice, módní návrhářka Taťána Kovaříková nebo cestovatel Dan Přibáň, z jejichž rukou účastníci svá ocenění obdrželi.

 • Regionální akce v Olomouci – představení programu DofE

  Tiskové zprávy

  Regionální akce v Olomouci – představení programu DofE

  19. října 2016

  Školám i ostatním vzdělávacím institucím v Olomouckém kraji byl 29. září 2016 představen a nabídnut neformální vzdělávací program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE).

 • Na 100 mladých lidí převzalo svá prestižní ocenění například z rukou návrhářky Kláry Nademlýnské nebo cestovatele Dana Přibáně

  Tiskové zprávy

  Na 100 mladých lidí převzalo svá prestižní ocenění například z rukou návrhářky Kláry Nademlýnské nebo cestovatele Dana Přibáně

  20. června 2016

  Přes 100 mladých lidí obdrželo v pátek 17. června v prostorách galerie DOX prestižní ocenění v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Na slavnostním předávání se potkali účastníci napříč celou Českou republikou, ze všech vzdělávacích institucí, a to od mezinárodních škol, gymnázií, učilišť, domů dětí a mládeže až po dětské domovy. Nechyběly ani významné osobnosti podporující DofE v České republice, módní návrhářka Klára Nademlýnská, ilustrátorka Zuzana Bahulová nebo cestovatel Dan Přibáň, z jejichž rukou účastníci svá ocenění obdrželi.

 • V pondělí 16. května získají dva absolventi Zlatou mezinárodní cenu vévody z Edinburghu přímo z rukou Prince Philipa

  Tiskové zprávy

  V pondělí 16. května získají dva absolventi Zlatou mezinárodní cenu vévody z Edinburghu přímo z rukou Prince Philipa

  5. května 2016

  Nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu slaví 60 let své existence a u této příležitosti pořádá v Londýně mezinárodní slavnostní ceremonii, během které ocení úspěšné absolventy v Buckinghamském paláci přímo Princ Philip, manžel královny Alžběty II a zakladatel této organizace. Z české nadace si pro ocenění jedou dva studenti středních škol – Tereza Fojtíková z Ostravy a Roman Jordán z Českých Budějovic.

 • Ředitelé a učitelé z Prahy a Středočeského kraje míří na Britské velvyslanectví

  Tiskové zprávy

  Ředitelé a učitelé z Prahy a Středočeského kraje míří na Britské velvyslanectví

  12. dubna 2016

  Nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) pozvala zástupce středních škol z Prahy a Středních Čech na Britské velvyslanectví v Praze, kde jim bude představen program DofE. Akce se koná ve čtvrtek, 14. 4. 2016 od 11:00 do 12:00. V rámci programu vystoupí mimo jiné patroni DofE - Tim Voase, zástupce britské velvyslankyně v ČR a Daniel Přibáň, cestovatel a dokumentarista, který nedávno představil nový film Trabantem do posledního dechu.

Předchozí 1 2 3 4 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací