Pro média

 • DofE v prosinci ocenilo rekordní počet účastníků

  Tiskové zprávy

  DofE v prosinci ocenilo rekordní počet účastníků

  18. prosince 2017

  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu v ČR (DofE) během prosince ocenila rekordní počet úspěšných absolventů programu. Během českých a anglických ceremonií, kterých proběhlo v posledních týdnech celkem sedm, bylo dohromady oceněno téměř 400 mladých lidí. Předávání certifikátů se zúčastnili také patroni a patronky programu, jako např. Angus Stewart, Lejla Abbasová nebo Klára Nademlýnská.

 • Brno podporuje program, který pomáhá mladým lidem v rozvoji

  Tiskové zprávy

  Brno podporuje program, který pomáhá mladým lidem v rozvoji

  23. srpna 2017

  Brno se jako první město oficiálně zapojí do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Memorandum o spolupráci v úterý podepsali výkonný ředitel DofE pro ČR Tomáš Vokáč a 1. náměstek primátora Petr Hladík.

 • Studenti si na Ministerstvu kultury převzali svá ocenění

  Tiskové zprávy

  Studenti si na Ministerstvu kultury převzali svá ocenění

  8. června 2017

  Prestižní bronzové a stříbrné ocenění vévody z Edinburghu (DofE) převzalo 6.6. z rukou Taťány le Moigne, Taťány Kovaříkové a zástupce britské velvyslankyně v Praze, Anguse Stewarta, 59 studentů. Ocenění za dlouhodobý rozvoj v oblasti sportu, talentu, dobrovolnictví a za uskutečnění dobrodružné expedice mohou získat mladí lidé do 24 let. Programem s názvem Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je v těchto oblastech podporuje britská královská rodina.

 • Studenti v Praze převezmou prestižní ocenění vévody z Edinburghu

  Tiskové zprávy

  Studenti v Praze převezmou prestižní ocenění vévody z Edinburghu

  29. května 2017

  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE). Tak zní program, který již 60 let funguje ve více než 140 státech a doposud přilákal přes osm milionů mladých lidí po celém světě. Program DofE, založený britskou královskou rodinou, přilákal v České republice doposud přes dva tisíce účastníků.

 • DofE míří do škol v Moravskoslezském kraji!

  Tiskové zprávy

  DofE míří do škol v Moravskoslezském kraji!

  10. dubna 2017

  Zástupci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v sídle Moravskoslezského kraje (MSK) představili program DofE. Regionální akce se zúčastnilo na 50 zástupců středních škol a dětských domovů. Představení programu zahájil Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK pro školství, své zkušenosti s programem předal Ivo Helebrant, koordinátor DofE a ředitel 1st International School of Ostrava, mezinárodní gymnázium a taktéž jedna z 8 již zapojených vzdělávacích institucí v kraji.

 • Ve Zlínském kraji se představení DofE zúčastnilo 50 zástupců z celkem 26 vzdělávacích institucí

  Tiskové zprávy

  Ve Zlínském kraji se představení DofE zúčastnilo 50 zástupců z celkem 26 vzdělávacích institucí

  28. února 2017

  Zástupci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v sídle Zastupitelstva Zlínského kraje představili program DofE. Regionálního akce se zúčastnilo 50 škol. Mimo jiné pak také Stanislav Minařík, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Zlínského kraje a patronka programu Zuzana Bahulová, umělecká ředitelka Filmového uzlu Zlín.

 • Přes 120 účastníků DofE obdrželo svá bronzová a stříbrná ocenění

  Tiskové zprávy

  Přes 120 účastníků DofE obdrželo svá bronzová a stříbrná ocenění

  29. listopadu 2016

  Přes 120 mladých lidí obdrželo v pondělí 21. listopadu v prostorách galerie DOX prestižní ocenění v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Na slavnostním předávání se potkali účastníci napříč celou Českou republikou, ze všech vzdělávacích institucí, a to od mezinárodních škol, gymnázií, učilišť, domů dětí a mládeže až po dětský domov. Nechyběly ani významné osobnosti podporující DofE v České republice, módní návrhářka Taťána Kovaříková nebo cestovatel Dan Přibáň, z jejichž rukou účastníci svá ocenění obdrželi.

 • Regionální akce v Olomouci – představení programu DofE

  Tiskové zprávy

  Regionální akce v Olomouci – představení programu DofE

  19. října 2016

  Školám i ostatním vzdělávacím institucím v Olomouckém kraji byl 29. září 2016 představen a nabídnut neformální vzdělávací program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE).

 • Na 100 mladých lidí převzalo svá prestižní ocenění například z rukou návrhářky Kláry Nademlýnské nebo cestovatele Dana Přibáně

  Tiskové zprávy

  Na 100 mladých lidí převzalo svá prestižní ocenění například z rukou návrhářky Kláry Nademlýnské nebo cestovatele Dana Přibáně

  20. června 2016

  Přes 100 mladých lidí obdrželo v pátek 17. června v prostorách galerie DOX prestižní ocenění v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Na slavnostním předávání se potkali účastníci napříč celou Českou republikou, ze všech vzdělávacích institucí, a to od mezinárodních škol, gymnázií, učilišť, domů dětí a mládeže až po dětské domovy. Nechyběly ani významné osobnosti podporující DofE v České republice, módní návrhářka Klára Nademlýnská, ilustrátorka Zuzana Bahulová nebo cestovatel Dan Přibáň, z jejichž rukou účastníci svá ocenění obdrželi.

 • V pondělí 16. května získají dva absolventi Zlatou mezinárodní cenu vévody z Edinburghu přímo z rukou Prince Philipa

  Tiskové zprávy

  V pondělí 16. května získají dva absolventi Zlatou mezinárodní cenu vévody z Edinburghu přímo z rukou Prince Philipa

  5. května 2016

  Nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu slaví 60 let své existence a u této příležitosti pořádá v Londýně mezinárodní slavnostní ceremonii, během které ocení úspěšné absolventy v Buckinghamském paláci přímo Princ Philip, manžel královny Alžběty II a zakladatel této organizace. Z české nadace si pro ocenění jedou dva studenti středních škol – Tereza Fojtíková z Ostravy a Roman Jordán z Českých Budějovic.

 • Ředitelé a učitelé z Prahy a Středočeského kraje míří na Britské velvyslanectví

  Tiskové zprávy

  Ředitelé a učitelé z Prahy a Středočeského kraje míří na Britské velvyslanectví

  12. dubna 2016

  Nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) pozvala zástupce středních škol z Prahy a Středních Čech na Britské velvyslanectví v Praze, kde jim bude představen program DofE. Akce se koná ve čtvrtek, 14. 4. 2016 od 11:00 do 12:00. V rámci programu vystoupí mimo jiné patroni DofE - Tim Voase, zástupce britské velvyslankyně v ČR a Daniel Přibáň, cestovatel a dokumentarista, který nedávno představil nový film Trabantem do posledního dechu.

 • Mladá cyklistka se vydá za polární kruh zdolat závod, který ještě nikdo nikdy nedokončil

  Tiskové zprávy

  Mladá cyklistka se vydá za polární kruh zdolat závod, který ještě nikdo nikdy nedokončil

  11. ledna 2016

  Devět set kilometrů zasněženým Finskem čeká na dvacetiletou ultra bikerku Markétu Peggy Marvanovou. Nejmladší česká pokořitelka americké Great Divide Tour (4418 km) se nyní chystá za polární kruh na závod Lapland Extreme Challenge, který ještě nikdo nedokončil. Pojede ho na sněžném kole. Startuje 20. února z Rovaniemi a na překonání panenské krajiny bude mít maximálně třicet dní.

Předchozí 1 2 3 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací