Pro média

 • Mladá cyklistka se vydá za polární kruh zdolat závod, který ještě nikdo nikdy nedokončil

  Tiskové zprávy

  Mladá cyklistka se vydá za polární kruh zdolat závod, který ještě nikdo nikdy nedokončil

  11. ledna 2016

  Devět set kilometrů zasněženým Finskem čeká na dvacetiletou ultra bikerku Markétu Peggy Marvanovou. Nejmladší česká pokořitelka americké Great Divide Tour (4418 km) se nyní chystá za polární kruh na závod Lapland Extreme Challenge, který ještě nikdo nedokončil. Pojede ho na sněžném kole. Startuje 20. února z Rovaniemi a na překonání panenské krajiny bude mít maximálně třicet dní.

 • Z dětského domova ke královské rodině!

  Tiskové zprávy

  Z dětského domova ke královské rodině!

  1. prosince 2015

  Úspěšný absolvent Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), Lukáš Kotlár (19), dokazuje, že dětský domov ani romská národnost nemusí být v životě překážkou. Lukáš navštívil Londýn, aby reprezentoval Českou republiku na významné společenské události zaměřené na podporu speciálních projektů DofE, kterou hostila Jeho královská výsost princ Edward, hrabě z Wessexu s manželkou Sophií, hraběnkou z Wessexu a spolupořádala britská centrála Nadace Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Na Lukáše čekala výzva v podobě proslovu před členy královské rodiny a vzácnými hosty z řad významných podporovatelů DofE, při kterém představil svůj příběh. Jedním z ctěných hostů byl i předseda správní rady DofE v České republice Jiří Zrůst, Senior Managing Director, Macquarie Infrastructure and Real Assets, dlouhodobý podporovatel nadace DofE v ČR.

 • První jízda speciálního eletro dvojkola!

  Tiskové zprávy

  První jízda speciálního eletro dvojkola!

  28. října 2015

  Ve středu 28. října 2015, oslavila nejmladší česká pokořitelka Great Divide Race (4418 km), dvacetiletá ultra bikerka Markéta Peggy Marvanová svůj životní výkon předáním speciálního elektrického dvojkola 11leté dívence Dáje, trpící myopatií. Svým výkonem a nasazením pomohla vybrat přes 75.000 CZK a umožnila tím Dáje získat vysněné kolo. První společnou projížďku do přírody bylo radost sledovat.

 • Extrémní charitativní cyklo výkon slaví úspěch

  Tiskové zprávy

  Extrémní charitativní cyklo výkon slaví úspěch

  20. října 2015

  Nejmladší česká pokořitelka Great Divide Race (4418 km), dvacetiletá ultra bikerka Markéta Peggy Marvanová mění životy. Svým výkonem a nasazením pomohla vybrat přes 75.000 CZK na speciální elektrické dvojkolo pro 11letou Danielu Málkovou trpící myopatií. Úspěch její extrémní snahy se oslaví dne 28. října slavnostním předáním speciálního dvojkola společnou projížďkou do přírody.

 • DofE míří do škol v Jihomoravském kraji

  Tiskové zprávy

  DofE míří do škol v Jihomoravském kraji

  12. října 2015

  Ve čtvrtek 8. října 2015 byl představen a nabídnut školám i ostatním institucím pracujícím s mladými lidmi neformální vzdělávací program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE).

 • DofE míří do škol v Pardubickém kraji

  Tiskové zprávy

  DofE míří do škol v Pardubickém kraji

  2. října 2015

  V pátek 2. října 2015 byl představen a nabídnut školám i ostatním institucím pracujícím s mladými lidmi neformální vzdělávací program Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.

 • 180km dlouhá plavecká sbírka na handbike slaví úspěch!

  Tiskové zprávy

  180km dlouhá plavecká sbírka na handbike slaví úspěch!

  17. září 2015

  V červenci 2014 přeplavala Lucie Leišová jako nejmladší Evropanka Gibraltarský průliv mezi Evropou a Afrikou. V červenci 2015 uskutečnila další velkou plavbu, tentokrát po Vltavě. Charitativní projekt přispěje prostřednictvím Konta Bariéry handicapovanému Radkovi na nákup handbiku, kola pro vozíčkáře. Při obou výzvách Lucii podpořila česká pobočka Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), která pomáhá dětem a mladým lidem rozvíjet svůj talent a plnit osobní ambice prostřednictvím aktivity a cílů, které si samy zvolí.

 • Pokořitelka Gibraltaru se letos vrhne do českých vln!

  Tiskové zprávy

  Pokořitelka Gibraltaru se letos vrhne do českých vln!

  8. července 2015

  Loňské léto si mladá česká dálková plavkyně Lucie Leišová (20) splnila svůj sen, když jako čtvrtá Češka zdolala za velmi nepříznivých podmínek Gibraltarský průliv, kdy na moři strávila 6,5 hodiny a uplavala skoro 26 kilometrů. Letos má v plánu pokořit 180 km Vltavy, čímž chce pomoci vozíčkáři Radkovi Duchoňovi (42) získat finance na nákup handbiku.

 • Mladá česká cyklistka úspěšně zdolává nejdelší závod světa!

  Tiskové zprávy

  Mladá česká cyklistka úspěšně zdolává nejdelší závod světa!

  2. července 2015

  Již přes 3500 kilometrů dokázala zdolat teprve dvacetiletá cyklistka Markéta Peggy Marvanová, česká účastnice nejdelšího nezabezpečeného závodu horských kol na světě (4418 km) Tour Divide. Svým výkonem chce Peggy pomoci 11leté Daniele Málkové (Dáje) trpící myopatií a získat pro ni dostatek financí k zakoupení speciálního dvojkola.

 • Dvacetiletá ultra bikerka projede severní Ameriku na podporu handicapované kamarádky

  Tiskové zprávy

  Dvacetiletá ultra bikerka projede severní Ameriku na podporu handicapované kamarádky

  8. června 2015

  Markéta Peggy Marvanová, teprve dvacetiletá ultra bikerka se 12. června postaví na start Tour Divide, nejdelšího nezabezpečeného závodu horských kol na světě. Svým výkonem chce Peggy pomoci 11leté Daniele Málkové (Dáje) trpící myopatií a získat pro ni dostatek financí k zakoupení speciálního dvojkola. Peggy čeká 4418 km na kole, nebezpečný terén, zasněžené hory, poušť, divoká zvěř i téměř měsíc dlouhá samota. Do této výzvy se pustila díky podpoře Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE).

 • Přeplavala Gibraltar, odměnou jí byla večeře s britským princem

  Tiskové zprávy

  Přeplavala Gibraltar, odměnou jí byla večeře s britským princem

  2. prosince 2014

  Britský princ Edward v Londýně pohostil několik mladých lidí z celého světa za mimořádné výkony, mezi vybranými byla i Češka Lucie Leišová. Nadějná plavkyně měla příležitost povečeřet s členem britské královské rodiny společně s dalšími studenty, kteří se zúčastnili programu The Duke of Edinburgh´s International Award (DofE).

 • Čeští studenti přebrali prestižní ocenění

  Tiskové zprávy

  Čeští studenti přebrali prestižní ocenění

  20. listopadu 2014

  V pražském Kongresovém centru včera desítky mladých lidí získaly certifikát v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Na slavnostním předávání bylo oceněno přes 120 studentů ze škol po celé republice, ale i z dětských domovů. O prestižní ocenění vévody z Edinburghu se zasloužili sportovními úspěchy, zvláštním nadáním, rozličnou dobrovolnickou činností nebo podniknutím zahraniční expedice.

Předchozí 1 2 3 4 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací