Pro média

 • Dvacetiletá ultra bikerka projede severní Ameriku na podporu handicapované kamarádky

  Tiskové zprávy

  Dvacetiletá ultra bikerka projede severní Ameriku na podporu handicapované kamarádky

  8. června 2015

  Markéta Peggy Marvanová, teprve dvacetiletá ultra bikerka se 12. června postaví na start Tour Divide, nejdelšího nezabezpečeného závodu horských kol na světě. Svým výkonem chce Peggy pomoci 11leté Daniele Málkové (Dáje) trpící myopatií a získat pro ni dostatek financí k zakoupení speciálního dvojkola. Peggy čeká 4418 km na kole, nebezpečný terén, zasněžené hory, poušť, divoká zvěř i téměř měsíc dlouhá samota. Do této výzvy se pustila díky podpoře Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE).

 • Přeplavala Gibraltar, odměnou jí byla večeře s britským princem

  Tiskové zprávy

  Přeplavala Gibraltar, odměnou jí byla večeře s britským princem

  2. prosince 2014

  Britský princ Edward v Londýně pohostil několik mladých lidí z celého světa za mimořádné výkony, mezi vybranými byla i Češka Lucie Leišová. Nadějná plavkyně měla příležitost povečeřet s členem britské královské rodiny společně s dalšími studenty, kteří se zúčastnili programu The Duke of Edinburgh´s International Award (DofE).

 • Čeští studenti přebrali prestižní ocenění

  Tiskové zprávy

  Čeští studenti přebrali prestižní ocenění

  20. listopadu 2014

  V pražském Kongresovém centru včera desítky mladých lidí získaly certifikát v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Na slavnostním předávání bylo oceněno přes 120 studentů ze škol po celé republice, ale i z dětských domovů. O prestižní ocenění vévody z Edinburghu se zasloužili sportovními úspěchy, zvláštním nadáním, rozličnou dobrovolnickou činností nebo podniknutím zahraniční expedice.

 • Účastnice programu DofE se stala nejmladší Češkou, která překonala Gibraltarský průliv

  Tiskové zprávy

  Účastnice programu DofE se stala nejmladší Češkou, která překonala Gibraltarský průliv

  5. července 2014

  Lucie Leišová, teprve 18letá studentka z Příbrami, si dnes úspěšně splnila sen o přeplavání Gibraltarského průlivu. Trasu dlouhou 25,5 km se jí podařilo zdolat dnes po poledni. Svým výkonem se stala nejmladší a zároveň teprve čtvrtou Češkou, které se tento nelehký sportovní úkol podařilo splnit. Mladou plavkyni v dosažení jejího cíle podpořil také vzdělávací program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), který pomáhá mladým lidem s motivací, plněním jejich osobních cílů a překonáváním životních výzev.

 • Od snu ji neodradí vysoké vlny ani žraloci. Studentka z Příbrami se chystá přeplavat Gibraltar

  Tiskové zprávy

  Od snu ji neodradí vysoké vlny ani žraloci. Studentka z Příbrami se chystá přeplavat Gibraltar

  18. června 2014

  Teprve osmnáctiletá Lucie Leišová se možná zapíše do historie českého dálkového plavání. Tato studentka Gymnázia Příbram se rozhodla přeplavat Gibraltarskou úžinu a na 20 kilometrů dlouhou cestu se vydá již počátkem července. Pokud se vše podaří, stane se nejmladší a zároveň teprve čtvrtou Češkou, která průliv překoná. K pokoření této výzvy jí kromě poctivé přípravy pomáhá i vzdělávací program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, který celou akci finančně podporuje.

 • Cestovatelé Jakub Vágner a Dan Přibáň ocení studenty

  Tiskové zprávy

  Cestovatelé Jakub Vágner a Dan Přibáň ocení studenty

  6. června 2014

  Jakub Vágner se vydává do neznámých míst lovit rybí obry. Dan Přibáň projel ve žlutém trabantu Afriku i Jižní Ameriku. Společnou mají nejen chuť překonávat výzvy, ale také se oba stali patrony programu DofE, který je součástí celosvětové prestižní Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. V rámci něj také motivují studenty středních škol, aby žili naplno, rozšiřovali své schopnosti a dělali něco pro ostatní. V úterý 10. června předají v pražském Kongresovém centru stříbrné a bronzové ceny 87 studentům, kteří v rámci programu dosáhli svých cílů.

 • Ohlédnutí za rokem 2013 a co chystáme na rok 2014

  Tiskové zprávy

  Ohlédnutí za rokem 2013 a co chystáme na rok 2014

  22. ledna 2014

  Začátek roku je dobrá příležitost k ohlédnutí za rokem předchozím a vytyčení cílů pro rok nový. DofE Award pohled do minulého roku i vpřed přináší velkou radost, proto si v tomto článku shrňme, co vše se v roce 2013 v souvislosti s tímto programem událo, ale také, co se chystá na rok 2014.

 • Liberecko hostí národní setkání studentů a učitelů

  Tiskové zprávy

  Liberecko hostí národní setkání studentů a učitelů

  10. října 2013

  Tři dny zážitkové pedagogiky, setkávání s inspirativními osobnostmi i workshopů s profesionály čekají o víkendu 11. – 13. října 2013 na účastníky z více než desítky zapojených místních center (středních škol, domů dětí a mládeže, dětských domovů atd.) z celé České republiky. Pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty připravil tým národní kanceláře nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE Award) setkání, jež propojuje studenty a jejich učitele a učí mládež přijímat životní výzvy, umět se postavit problémům a najít vlastní cestu.

 • Golfisté podpořili Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu

  Tiskové zprávy

  Golfisté podpořili Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu

  16. srpna 2013

  Nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, zkráceně DofE Award, opět využila možnosti prezentovat svou činnost a získat podporu v rámci NG tour, a to účastí na čtvrtečním turnaji GR Black Bridge. Golfistům byla nabídnuta vložená hra Vegas Golf, jejíž výtěžek byl určen na podporu činnosti nadace. Navzdory ne úplně jednoduchým pravidlům se hra u účastníků turnaje setkala s velkým úspěchem a během dne se podařilo vybrat přes pět tisíc korun, za něž přispěvatelům děkujeme.

 • Rozvoji programu v Česku pomohla návštěva Johna Maye

  Tiskové zprávy

  Rozvoji programu v Česku pomohla návštěva Johna Maye

  29. dubna 2013

  Nejen princ Edward byl v březnu v Praze s cílem podpořit nový rozjezd a novou vizuální identitu programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu neboli DofE Award. V den příletu královské návštěvy měla národní kancelář programu napilno s organizováním návštěvy generálního tajemníka mezinárodní kanceláře programu (The Duke of Edinburgh’s International Award Foundation) Johna Maye. Jak tato návštěva probíhala a jaké přinesla ovoce?

 • Společně za inspirativním a zábavným vzděláváním dětí a mládeže

  Tiskové zprávy

  Společně za inspirativním a zábavným vzděláváním dětí a mládeže

  26. dubna 2013

  Dvě neziskové organizace s podobným posláním a vizí vzdělávání se rozhodly spojit své síly a spolupracovat na různých projektech a akcích. Jedná se o nadaci Mezinárodní cena vévody z Edinburghu a společnost VĚDA NÁS BAVÍ, o. p. s. Navázání partnerství pro tyto neziskové organizace znamená mimo jiné možnost vzájemně se propagovat a propojovat své dobrovolníky.

 • Princ Edward vyzval studenty, aby využívali příležitostí k zážitkům

  Tiskové zprávy

  Princ Edward vyzval studenty, aby využívali příležitostí k zážitkům

  14. března 2013

  Návštěvou Prague British School ve čtvrtek 14. března ukončil princ Edward svůj program v ČR. V rámci hodinové návštěvy pohovořil se studenty a účastníky programu nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu i jejich učiteli, ale nezapomněl ani na ty nejmenší v mateřské školce.

Předchozí 1 2 3 4 Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací