Čeští studenti přebrali prestižní ocenění

Čeští studenti přebrali prestižní ocenění

Tiskové zprávy

20. listopadu 2014

V pražském Kongresovém centru včera desítky mladých lidí získaly certifikát v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Na slavnostním předávání bylo oceněno přes 120 studentů ze škol po celé republice, ale i z dětských domovů. O prestižní ocenění vévody z Edinburghu se zasloužili sportovními úspěchy, zvláštním nadáním, rozličnou dobrovolnickou činností nebo podniknutím zahraniční expedice.

Mezinárodní program The Duke of Edinburgh´s International Award (DofE) motivuje mladé lidi od 14 do 24 let, aby se aktivně věnovali sportu nebo jiné zájmové činnosti, rozšiřovali si obzory, stanovovali cíle, svůj volný čas trávili aktivně  a přispívali svou činností společnosti.

Ceny si letošní vítězové přebrali z rukou známých osobností včetně Dana Přibáně, který je známý především díky svým cestám trabantem napříč kontinenty. Právě Dan Přibáň patří mezi několik osobností, které působí jako patroni programu.

 

Motivace, rozvíjení talentu, uznání

Studenti nesoutěží mezi sebou, ale snaží se překonat a splnit své vlastní cíle. Na konci svého úsilí jsou oceněni jedním ze tří typů certifikátů – bronzovým, stříbrným nebo zlatým. Nejkratší doba, po kterou své aktivity vykonávají, je 6 měsíců, nejdéle pak rok a půl.

„Program DofE podporuje mladé lidi v cestě k jejich samostatnosti, sebevědomí, budoucímu uplatnění na trhu práce i sociálnímu cítění. Každý, kdo do programu vstoupí, si stanoví své výzvy a je doprovázen mentorem v jedné ze čtyř klíčových oblastí: rozvoj talentu, dobrovolnictví, sport a dobrodružná expedice. Všechny oblasti mají tři úrovně náročnosti, od bronzové až po zlatou,“ doplňuje výkonný ředitel programu DofE Ondřej Lochman.

Do programu DofE se mohou zapojit studenti státních i soukromých škol, děti z dětských domovů i mladí vysokoškoláci. Projekt funguje ve více než 140 zemích a v Česku se do něj zapojují studenti již od roku 1994. Zlaté ceny zde předával minulý rok sám britský princ Edward, jehož otec program v roce 1956 založil.

 

Program DofE je součástí Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Již od svého vzniku se snaží motivovat studenty k rozvíjení jejich talentu, k aktivnímu způsobu života a k formování jejich schopností. Cíle, které si účastníci programu stanoví i překážky, které musí při jejich plnění překonávat, je formují a přispívají tak k jejich duševnímu rozvoji. Komplexní zaměření programu mladé lidi nejen motivuje, ale skýtá i mnoho výhod do budoucna.

Prestiž, která se s cenami pojí, přináší účastníkům uznání tuzemských i zahraničních škol. Získání certifikátu je oceňováno zahraničními univerzitami a zvýhodňuje studenty i na trhu práce, kde cena platí jako známka kvality uchazeče.

Mezinárodní komunita DofE čítá před 8 milionů mladých lidí. U nás je v současné době do programu DofE zapojeno přes 600 studentů a 250 dobrovolných mentorů, kteří je na jejich cestě podporují.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací