Cestovatelé Jakub Vágner a Dan Přibáň ocení studenty

Cestovatelé Jakub Vágner a Dan Přibáň ocení studenty

Tiskové zprávy

6. června 2014

Jakub Vágner se vydává do neznámých míst lovit rybí obry. Dan Přibáň projel ve žlutém trabantu Afriku i Jižní Ameriku. Společnou mají nejen chuť překonávat výzvy, ale také se oba stali patrony programu DofE, který je součástí celosvětové prestižní Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. V rámci něj také motivují studenty středních škol, aby žili naplno, rozšiřovali své schopnosti a dělali něco pro ostatní. V úterý 10. června předají v pražském Kongresovém centru stříbrné a bronzové ceny 87 studentům, kteří v rámci programu dosáhli svých cílů.

„Program DofE podporuje mladé lidi v cestě k jejich samostatnosti, sebevědomí, budoucímu uplatnění na trhu práce i sociálnímu cítění. Každý, do programu vstoupí, si stanoví své výzvy a je doprovázen mentorem ve čtyřech klíčových oblastech: rozvoj talentu, dobrovolnictví, sport a dobrodružná expedice. Všechny oblasti mají tři úrovně náročnosti, od bronzové až po zlatou,“ doplňuje výkonný ředitel programu DofE Ondřej Lochman.

„To nejdůležitější, co můžeme dělat, je podporovat děti a mládež, neboť u nich je možná změna postojů a chování, například ve způsobu jak se chovat k přírodě. I proto jsem se rozhodl být jedním z patronů, chci mládež motivovat k podnikání expedic a výprav do přírody u nás i ve světě. Jen tím, že začnou přírodu sami objevovat, zjistí, že je to to nejcennější, co máme,“ vysvětluje Jakub Vágner.

Program nutí mládež dělat úplně normální věci. Mám pocit, že ale přestalo být normální pomáhat lidem, být v přírodě, mít koníčky. Ten, kdo do programu vstoupí, si nejen rozšíří své schopnosti, ale začne si stanovovat výzvy. Většina dětí při jejich plnění zjistí, že se nemusejí bát cílů, o kterých si mysleli, že je nezvládnou,“ říká Dan Přibáň.

Programu DofE se nyní učastní na 600 studentů po celé ČR, jsou v něm zapojeni studenti z běžných gymnázií, prestižních soukromých škol, ale i z domů dětí a mládeže či dětských domovů. V loňském roce přijel na dvoudenní návštěvu na pozvání české národní kanceláře programu DofE britský princ Edward s chotí Sofií a 32 absolventům programu udělil zlatou cenu.

Více informací:

Šárka Čapková, tel.: 606 045 161, e-mail: sarka.capkova@dofe.cz

Eliška Zelendová, tel.: 606 045 160, e-mail: eliska.zelendova@dofe.cz

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací