DofE míří do škol v Moravskoslezském kraji!

DofE míří do škol v  Moravskoslezském kraji!

Tiskové zprávy

10. dubna 2017

Zástupci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v sídle Moravskoslezského kraje (MSK) představili program DofE. Regionální akce se zúčastnilo na 50 zástupců středních škol a dětských domovů. Představení programu zahájil Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK pro školství, své zkušenosti s programem předal Ivo Helebrant, koordinátor DofE a ředitel 1st International School of Ostrava, mezinárodní gymnázium a taktéž jedna z 8 již zapojených vzdělávacích institucí v kraji.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je celosvětové ocenění pro lidi ve věku od 14 do 24 let, které je motivuje a podporuje v jejich osobním rozvoji. Nadace loni oslavila 60 let své existence a v České republice již působí 20 let, konkrétně ve více než 140 vzdělávacích institucích.

„Chceme umožnit každému mladému člověku, bez ohledu na jeho sociální postavení či zázemí, rozvíjet jeho talent a pomoci mu překonat vlastní výzvy či splnit jeho sny. Program vede mladé lidi k zážitkům a rozvoji osobnosti, které jim pomohou v budoucím osobním i pracovním životě“, říká Tomáš Vokáč, ředitel Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v ČR.

„Program Dofe je pro všechny bez rozdílu. Je skvělé sledovat studenty, kteří se rozhodnou postavit výzvě. Kromě prestižního certifikátu jsou na konci programu bohatší také o spoustu zážitků a o vědomí, že to zvládli. Papírování je minimum, důležitá je hlavně práce s mládeží, motivace a mentorská podpora, při které dochází ke zlepšení komunikace a spolupráce mezi účastníky a pedagogy škol“, podělil se o svoji zkušenost Ivo Helebrant, ředitel 1st International School of Ostrava

Svoji zkušenost s programem sdílel absolvent a ambasador programu Lukáš Kotlár: Z dětského domova na jižní Moravě jsem se dostal na gymnázium Open Gate v Babicích u Prahy, kde jsem se do programu DofE zapojil. Lákaly mě zážitky a dobrodružství a obojí jsem díky DofE mohl zažít. Expedici na zlaté úrovni jsem s týmem uskutečnil v rumunském Banátu, životním zážitkem pro mě bylo osobní setkání se členy britské královské rodiny v Anglii“.

V programu DofE jsou v Moravskoslezském kraji zapojeny následující vzdělávací instituce: 1st International School of Ostrava, Dětský domov se školou Těrlicko, Gymnázium Karviná, Přírodovědné gymnázium PRIGO, Slezské gymnázium Opava, SŠ Teleinformatiky Ostrava, Výchovný ústav Nový Jičín nebo ZŠ Šrámkova Opava.

Regionální představení programu DofE se konalo pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka.

Lukáš Kotlár, PR Assistant, Foto: DofE 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací