Liberecko hostí národní setkání studentů a učitelů

Liberecko hostí národní setkání studentů a učitelů

Tiskové zprávy

10. října 2013

Tři dny zážitkové pedagogiky, setkávání s inspirativními osobnostmi i workshopů s profesionály čekají o víkendu 11. – 13. října 2013 na účastníky z více než desítky zapojených místních center (středních škol, domů dětí a mládeže, dětských domovů atd.) z celé České republiky. Pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty připravil tým národní kanceláře nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE Award) setkání, jež propojuje studenty a jejich učitele a učí mládež přijímat životní výzvy, umět se postavit problémům a najít vlastní cestu.

Po 3 dny budou mít účastníci možnost ochutnat to nejlepší ze zážitkové pedagogiky a přesně v duchu programu DofE Award překračovat své limity. Vedoucí se budou na workshopech věnovat koučinku a mentoringu, případně radit dětem s věcmi, které se jim nedaří nebo je trápí v jejich místních centrech.

Setkání osmi desítek studentů a jejich mentorů - učitelů zapojených do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu se odehraje v krásném prostředí chráněné krajinné oblasti Jizerských hor, v hotelu Semerink. Jeho součástí bude i páteční neformální setkání s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou. Sobotní odpoledne stráví všichni společně ve společnosti cestovatele a režiséra Dana Přibáně, který je autorem projektu Trabantem napříč Jižní Amerikou.

Liberecko se zapojuje poprvé, pomohla i návštěva Prince Edwarda

V České republice běží program od roku 1994, kdy ho do českého prostředí přivedla Lady Abrahams, golfová šampiónka z období prvorepublikového Československa. Jen v roce 2012 se v ČR tohoto programu zúčastnilo asi 200 mladých lidí z nejrůznějších středních škol, domů dětí a mládeže, ale i dětských domovů se školou. V březnu 2013 přijel činnost programu v ČR do Prahy osobně podpořit nejmladší syn královny Alžběty II. princ Edward, který činnost nadace přebral po svém otci. V rámci své návštěvy předal úspěšným absolventům programu zlaté certifikáty.

„Od návštěvy prince Edwarda se zájem místních center o zapojení do programu Nadace značně zvýšil. Během léta máme 8 nově zapojených organizací, dalších 15 je právě v procesu zapojování, tedy těšně před podepsáním Smlouvy o spolupráci. Zájem dětí i škol o účast v programu výrazně zvedl, studenti i zástupci škol oslovují nás sami se zájmem o zapojení,“ dodává Ondřej Lochman, výkonný ředitel DofE Award.

Školy z Libereckého kraje se doposud programy neúčastnily, od listopadu se jich nově zapojí pět. Na víkendové Národní setkání pak v Libereckém kraji navážou besedy připravované společně s Euroregionem NISA. Více jak stovka studentů z cca 6 středních škol a DDM z Libereckého kraje bude mít možnost diskutovat na téma Mládež a dobrovolnictví s Danem Přibáněm.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací