Mladá česká cyklistka úspěšně zdolává nejdelší závod světa!

Mladá česká cyklistka úspěšně zdolává nejdelší závod světa!

Tiskové zprávy

2. července 2015

Již přes 3500 kilometrů dokázala zdolat teprve dvacetiletá cyklistka Markéta Peggy Marvanová, česká účastnice nejdelšího nezabezpečeného závodu horských kol na světě (4418 km) Tour Divide. Svým výkonem chce Peggy pomoci 11leté Daniele Málkové (Dáje) trpící myopatií a získat pro ni dostatek financí k zakoupení speciálního dvojkola.

Boj s bahnitým i nebezpečným terénem, zasněžené hory, spánek v lese i na veřejných záchodcích či blízké setkání s medvědem, to vše během prvních dvou týdnů slavného závodu již zvládla Markéta Peggy Marvanová, jedna z nejmladších účastnic Tour Divide. Pravidla extrémního závodu určují, že mladá Češka musí celou trasu závodu absolvovat bez pomoci, nemá k dispozici ani doprovodný tým, ani podporu organizátorů. Vše potřebné na cestu horami i pouští Severní Ameriky včetně součástek na servis kola si veze sama. O dobrodružné situace tak není nouze. „Koukala jsem na medvěda z míň jak 100 metrů a modlila se, ať odejde... ještě teď se trochu klepu,“ popsala Peggy přímo z cesty jeden ze svých zážitků.

Do velké výzvy se česká ultra bikerka pustila díky podpoře české pobočky Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Organizace pomáhá dětem a mladým lidem rozvíjet svůj talent a plnit osobní ambice prostřednictvím programu, ve kterém si volí vybrané aktivity a k nim si stanovují cíle. Navázání spolupráce s DofE beru jako jeden ze svých nejlepších kroků letošního roku. DofE umožňuje mladým lidem uchopit svůj talent ze správného úhlu a ukázat jim cestu i cíl,“ vysvětluje závodnice.

Peggy Marvanová si pro DofE zvolila cíl hned dvojí – kromě překonání samotné Tour Divide chce svými výkony přispět na dobrou věc. Během závodu organizuje sbírku, z jejíhož výtěžku chce koupit speciální dvojkolo pro postiženou dívku Danielu Málkovou. "Největší radost pro mě bude, až uvidím, že si Dája bude na kole užívat života,“ těší se Peggy. Do charitativní akce se může zapojit každý tak, že „zakoupí“ kilometry na této stránce.

Po 15 dnech cesty se Peggy Marvanová aktuálně dostává do pouštní fáze závodu Tour Divide 2015. „Vyrážím na poušť, spálit jsem se stihla už v Idahu. Oblečení mám připravené, z podvlíkaček a trika s dlouhým rukávem jsem udělala kraťasy a nátělník“. Úspěšnou jízdu Peggy Marvanové můžete sledovat online i na stránce závodu.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je celosvětové ocenění pro lidi ve věku od 14 do 24 let, které je motivuje a podporuje v jejich osobním rozvoji. Mladí lidé si stanovují cíle ve čtyřech oblastech - talent, sport, dobrovolnictví a expedice - a s pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění. Po celém světě se zapojily miliony studentů, v ČR se DofE účastní již téměř 1000 mladých lidí. Více na www.DofE.cz.

Kontakt pro média: Kristýna Valeš Syslová, kristyna.syslova@dofe.cz , tel.: +420 725 014 171

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací