Nová podoba DofE Award slavnostně spuštěna

Nová podoba DofE Award slavnostně spuštěna

Tiskové zprávy

6. února 2013

Nová podoba Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu byla dnes oficiálně představena na britském velvyslanectví za přítomnosti její excelence Sian MacLeod, bristké velvyslankyně v ČR, a účasti stávajících poskytovatelů programu i nově oslovených zástupců středních škol a mládežnických organizací. Jedná se o program pro mládež s celosvětovou prestiží, který založil manžel britské královny Alžběty princ Philip, vévoda z Edinburghu. Program do svého obnoveného startu získal také záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

V rámci prezentace na britské ambasádě byla dnes představena nová podoba programu jak stávajícím poskytovatelům programu, tak ředitelům a zástupcům deseti nově oslovených gymnázií, zástupcům vedení některých mezinárodních škol a velkých organizací pracujících s mládeží, jako je například Česká rada dětí a mládeže, Junák – svaz skautů a skautek a YMCA. Dorazili i zástupci některých domů dětí a mládeže a středisek volného času, které programu zaujal. Všechny tyto organizace mohou program po proškolení mladým lidem zprostředkovávat.

Pro zástupce škol a domovů, v nichž už program běží, byla dnešní prezentace zejména příležitostí setkat se s ostatními poskytovateli programu a dozvědět se více o nové vizuální podobě a stávající vizi nadace. Pro nově oslovené organizace to bylo většinou zcela první setkání s tímto programem.

Program svou přítomností podpořil také Michal Urban, ředitel odboru pro mládež Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, a Tim Voase, zástupce britské velvyslankyně, který je sám absolventem programu. Tim Voase před zúčastněnými vystoupil, aby jim zprostředkoval své vzpomínky na program: "Programu jsem se zúčastnil před dvaceti lety a tolik mi to přineslo. Například těch několik dní, které jsem strávil na expedici po Skotsku v dešti, mě naučilo se na sebe spoléhat a jít neustále dopředu za svými cíli." Dobrodružná expedice je jednou ze sekcí tohoto programu. Kromě ní se účastníci programu věnují rozvoji dovednosti, sportovní aktivitě a dobrovolnictví – to vše v oblastech dle svého výběru.

Náš program umožňuje lidem ve věku 14 až 25 let, aby si šli za svými sny. Mohou se v něm věnovat tomu, co je baví a zajímá, a ještě za to získat prestižní certifikát,“ uvádí Ondřej Lochman, výkonný ředitel nadace, která program pro Českou republiku zaštiťuje. Program DofE Award provází slogan Má to cenu!, který má mladé lidi motivovat k tomu, že pracovat na svých schopnostech a talentu má cenu. Ondřej Lochman k tomu dodává: „Účastníci programu hlavně zjistí, že s aktivním přístupem, vytrvalostí a odhodláním dokážou všechno. Proto jsem přesvědčen, že jeho absolvování má pro mladého člověka opravdu cenu. Je na čase, aby pasivitě v naší společnosti odzvonilo.“

Rozjezd programu v České republice podpoří i samotný princ Philip, vévoda z Edinburghu, jehož syn princ Edward osobně navštíví Českou republiku v březnu 2013 a mimo jiné navštíví jednu ze škol poskytujících program a předá certifikáty úspěšným účastníkům programu.

Program DofE Award (zkratka odvozená z originálního názvu The Duke of Edinburgh's International Award) se bude s novou vizuální podobou šířit nadále mezi školami, organizacemi, odborníky i laiky a o jeho fungování se postará čtyřčlenný tým nově založené nadace. Spolu s prezentací na britské ambasádě spouští Mezinárodní cena vévody z Edinburghu také nový web www.dofe.cz, facebookové stránky a youtube kanál.

 

Akci fotografoval Jiří Zavadil z agentury PixelPromo. Fotografie naleznete ve fotogalerii nebo u Šárky Čapkové, na kterou se můžete obracet na adrese sarka.capkova@dofe.cz.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací