Ohlédnutí za rokem 2013 a co chystáme na rok 2014

Ohlédnutí za rokem 2013 a co chystáme na rok 2014

Tiskové zprávy

22. ledna 2014

Začátek roku je dobrá příležitost k ohlédnutí za rokem předchozím a vytyčení cílů pro rok nový. DofE Award pohled do minulého roku i vpřed přináší velkou radost, proto si v tomto článku shrňme, co vše se v roce 2013 v souvislosti s tímto programem událo, ale také, co se chystá na rok 2014.

Následovala jedna z nejvýraznějších událostí v dosavadní historii DofE Award v ČR, když v březnu 2013 zavítal do Prahy britský princ Edward, aby osobně ocenil absolventy zlaté úrovně programu DofE Award. Fotografie ze slavnostního předávání certifikátů konajícím se v Černínském paláci, najdete na tomto odkazu. Součástí programu této státní návštěvy byla také fundraisingová galavečeře a návštěva prince na jedné ze škol poskytujících program svým žákům. Mnozí z mladých lidí, kteří získali certifikáty a odznaky od britského prince Edwarda, dnes studují na universitách v zahraničí, kde je absolvování tohoto programu výhodou v přijímacím řízení.

V dubnu 2013 jsme začali školit pedagogy se zájmem o poskytování programu DofE Award mládeži. Do konce roku bylo na různé funkce v DofE Award převážně zážitkovou formou připraveno celkem 130 osob a program začal fungovat ve více než třiceti nových organizacích. Školení pokračují i v roce 2014, už během ledna bylo vyškoleno dalších šestnáct osob a rychle se plní také únorové školení. Naše aktuální nabídka školení je k nalezení na tomto odkazu.

Jaro a léto 2013 přineslo také různé mezinárodní příležitosti pro mladé lidi zapojené do programu. Čtyři z nich využili této možnosti a zúčastnili se mezinárodní expedice v Irsku. O této akci se dozvíte víc zde. Podobné příležitosti samozřejmě účastníky programu neminou ani v tomto roce. V září 2013 převzali ve slavnostní atmosféře Emauzského kláštera zasloužená ocenění další absolventi programu DofE Award, fotografie z akce najdete tady. Na této ceremonii vystoupili a certifikáty předávali také někteří z patronů programu z řad významných osobností – o koho konkrétně se jednalo, zjistíte v tomto článku. Jedním z nováčků v této roli je úspěšný a známý rybář Jakub Vágner.

Celkem v roce 2013 získalo prestižní certifikáty programu víc než sto českých studentů, další téměř čtyři stovky mladých lidí o získání tohoto ocenění od loňského roku usilují. Třicet z nich se zúčastnilo také velké akce pro účastníky i vedoucí programu – národního setkání DofE Award, které se odehrálo v říjnu 2013. Z této akce si odvezli skvělé zážitky, nové kontakty a znalosti i dovednosti, víc napoví tato fotogalerie. Další ročník chystáme na podzim 2014.

Aby mladí lidé mohli s programem DofE Award pokračovat v práci na sobě, činorodosti a setkávání s dalšími aktivními lidmi i po jeho dokončení, vznikl v listopadu 2013 klub absolventů programu, tzv. Alumni Club. Jeho první akcí bylo mezinárodní setkání absolventů programu v Praze a další akce tohoto typu se už připravují – tentokrát v zahraničí.

Prosinec 2013 byl pro všechny zapojené do programu významný tím, že byl spuštěn Fond DofE Award, z něhož je možné získat finanční příspěvky na aktivity spojené s programem. Finanční podpora byla přiznána několika desítkám mladých lidí z celkem deseti místních center programu, kterým pomůže na cestě k jejich cílům. Celkem si rozdělí částku 98 tisíc korun. O další příspěvky bude možné žádat na jaře 2014.

Věříme, že se mladí lidé i pedagogové zapojení do programu DofE Award, mají i v roce 2014 na co těšit. 

 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací