Přes 120 účastníků DofE obdrželo svá bronzová a stříbrná ocenění

Přes 120 účastníků DofE obdrželo svá bronzová a stříbrná ocenění

Tiskové zprávy

29. listopadu 2016

Přes 120 mladých lidí obdrželo v pondělí 21. listopadu v prostorách galerie DOX prestižní ocenění v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Na slavnostním předávání se potkali účastníci napříč celou Českou republikou, ze všech vzdělávacích institucí, a to od mezinárodních škol, gymnázií, učilišť, domů dětí a mládeže až po dětský domov. Nechyběly ani významné osobnosti podporující DofE v České republice, módní návrhářka Taťána Kovaříková nebo cestovatel Dan Přibáň, z jejichž rukou účastníci svá ocenění obdrželi.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je celosvětové ocenění pro lidi ve věku od 14 do 24 let, které je motivuje a podporuje v jejich osobním rozvoji. Mladí lidé si stanovují cíle ve čtyřech oblastech - talent, sport, dobrovolnictví a expedice - a s pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění. Po celém světě se již zapojily miliony studentů, v ČR se DofE letos účastní přes 2000 mladých lidí

Ocenění studenti DofE byli z 25 vzdělávacích organizací z celé České republiky a plnili rozmanité aktivity, navíc všechny zároveň. Někteří se zlepšovali ve hře na kytaru, v keramice nebo jazycích, jiní v rámci sportu v józe nebo vytrvalostnímu běhu, další v sekci dobrovolnictví pomáhali handicapovaným spoluobčanům, vedli zájmové kroužky pro děti nebo pomáhali ve zvířecím útulku. Velkou výzvou pro většinu z nich byly dobrodružné expedice v přírodě, které se uskutečnily na mnoha místech Česka. „Dofe mi dalo to, že jsem se přinutila k aktivitám, ke kterým jsem se předtím neodvážila. Program mi dodal hlavní impuls k tomu, abych opravdu udělala, co jsem dělat chtěla a nebála se,“ vysvětluje Adéla Dreslerová, která program plnila v rámci skupiny při Národní kanceláři DofE. "Díky DofE jsem se donutil více  se věnovat sportu a hlavně pravidelně, prostě odejít od počítače a jít něco dělat. Díky DofE poznáte spoustu nových lidí, navíc expedice je skvělá zkušenost," doplňuje Tomáš Vavrečka ze Střední školy teleinformatiky v Ostravě.

Účastníci převzali svá ocenění hned od několika významných podporovatelů DofE v ČR. Přítomna byla módní návrhářka Taťána Kovaříková,  cestovatel Dan Přibáň nebo cestovatel a dokumentarista, Petr Mikšíček. „Poprvé jsem se s DofE setkala před rokem a půl. Program mi byl velmi sympatický a blízký. Myslím si, že je důležité, aby mladí lidé před sebou měli výzvy a snažili se tak najít svůj cíl a místo nejen v životě, ale také ve společnosti,“ vysvětluje Taťána Kovaříková.

Ocenění s sebou přináší prestiž, jelikož cena a s ní spojený mezinárodně platný certifikát jsou pozitivně vnímány v  řadě zemí po celém světě a jsou zaštítěny britskou královskou rodinou. Účastníci se díky ocenění snáze uplatnění na trhu práce nebo jsou např. zvýhodněni při přijímacích řízení na řadě tuzemských i zahraničních škol.

Na všechny fotografie z ceremonie se můžete podívat zde.

Vzdělávací instituce oceněných účastníků:

YMCA v ČR

Anglicko-české gymnázium Amazon s.r.o.

VOŠ, SOŠ a Gymnázium Evropská, Praha 6

Ano, ano z.s.

Labyrint Kladno

SOU a Prš Vrapice

Gymnázium Mnichovo Hradiště

Dům dětí a mládeže "Na Výstavišti" Boleslav

Masarykova ZŠ Litoměřice

VOŠ a SPŠE Plzeň

Gymnázium Pierra de Coubertina

Střední škola teleinformatiky, p.o.Ostrava

Skupina při NK

Gymnázium, Kadaň

Střední lesnická škola a Střední odborná škola Šluknov

SVČ Sluníčko Lomnice nad Popelkou

Gymnázium Rumburk

Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov

SVČ Přerov

DDM a ŠD Oslavany

Dóza - středisko volného času Velké Meziříčí

Slezské gymnázium Opava, p.o.

DDM Cheb

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací