Přijede nás podpořit britský princ Edward s manželkou Sofií

Přijede nás podpořit britský princ Edward s manželkou Sofií

Tiskové zprávy

6. února 2013

V březnu do Česka dorazí dva členové britské královské rodiny. Půjde o nejmladšího syna královny Alžběty II. prince Edwarda a jeho manželku Sofii, kteří mají oficiální titul hrabě a hraběnka z Wessexu. Přijíždějí na pozvání české pobočky nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, která zde zajišťuje společně s Britským velvyslanectvím v Praze i jejich program.

Detaily o programu obou královských Výsostí budou prezentovány později. Již nyní je však jisté, že bude zahrnovat například návštěvu jedné ze škol, poskytujících program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu v Česku, a předávání certifikátů úspěšným absolventům programu.

V České republice se v roce 2012 tohoto programu zúčastnilo asi 200 mladých lidí z nejrůznějších středních škol, domů dětí a mládeže, ale i dětských domovů se školou. Padesátka z nich teď bude mít tu čest převzít certifikát o splnění programu přímo z rukou Jeho královské Výsosti hraběte z Wessexu,“ řekl Ondřej Lochman, výkonný ředitel nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu.

Princ Edward Českou republiku navštívil již v červenci roku 2005, kdy rovněž předal zmíněné certifikáty a navštívíl golfové hřiště v Mariánských Lázních. Na založení tamního golfového klubu se před více než sto lety podílel jeho prapradědeček, britský král Edward VII.

Na návštěvu Jejich královských Výsostí hrabětě a hraběnky z Wessexu se velmi těším. Návštěva nabízí výbornou příležitost ukázat v plném lesku bohaté a excelentní bilaterální vztahy, které nás spojují s Českou republikou, podpořit Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu pro mladé lidi a představit Česko hraběnce Sofii, pro niž to bude první oficiální návštěva zde,” řekla britská velvyslankyně Sian MacLeod.

Princ Edward od svého otce prince Philipa, zakladatele programu, převzal podporu aktivit nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu a nyní přijede do Prahy osobně podpořit zejména novou vizuální identitu programu a setkat se s úspěšnými absolventy programu.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací