Princ Edward předal studentům zlaté certifikáty

Princ Edward předal studentům zlaté certifikáty

Tiskové zprávy

13. března 2013

Slavnostního okamžiku, na který jistě nezapomenou, se dočkali nejúspěšnější absolventi programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Princ Edward, nejmladší syn královny Alžběty II., jim v Černínském paláci předal certifikáty o dosažení zlatého stupně programu.

Princ Edward a jeho manželka Sofie přijeli do Prahy v úterý 12. března na pozvání české pobočky nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Jeho královská výsost plní úlohu předsedy nadace, kterou převzal po svém otci Princovi Philipovi. S absolventy programu a dalšími studenty se princ Edward setká i ve čtvrtek 14. března, kdy zavítá na půdu Prague British School.

Během slavnostního ceremoniálu, kterým provázel výkonný ředitel české pobočky nadace Ondřej Lochman, prezentovala dvojice vybraných studentů své zážitky z absolvování programu. Princ Edward společně s předsedou správní rady nadace Jiřím Zrůstem pak předal studentům, kteří dosáhli zlatého stupně programu, ocenění. Ve svém projevu poděkoval absolventům za dobře odvedenou práci a mentorům a pracovníkům nadace za jejich podporu a čas, kterou studentům věnují. Studenty vyzval, aby přijímaly další výzvy a příležitosti, které jim život nabídne. Slavnostní část programu byla ukončena společnou fotografií absolventů s princem Edwardem v předsálí Masarykova bytu, který si studenti měli možnost následně prohlédnout.

Programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu se v ČR v roce 2012 zúčastnilo na 200 mladých lidí z nejrůznějších středních škol, domů dětí a mládeže, ale i dětských domovů se školou. Více než třicítka z nich dosáhla nejvyššího zlatého stupně a měla tu čest převzít certifikát o splnění programu přímo z rukou Jeho královské Výsosti hraběte z Wessexu.

„Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je pro mladého člověka především osobní výzvou. Program je dostupný všem mladým lidem ve věku 14–24 let a umožňuje jim překonat sebe sama, rozvinout své dovednosti, získat nové přátele a odnést si nezapomenutelné zážitky. Jsme rádi, že princ Edward přijel podpořit i české studenty,“ dodává výkonný ředitel nadace Ondřej Lochman.

Princ se v rámci svého nabitého programu zúčastní i několika kulturních a společenských akcí. Pár společně navštíví Divadlo pod Palmovkou, kde zhlédne zkoušku britské hry Králova řeč a setká se s herci. Další program zahrnuje recepci na Britském velvyslanectví zaměřenou na prezentaci britské módy, fundraisingovou galavečeři nadace Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu či návštěvu v Jedličkově ústavu, kde zasadí jedličku na počest stoletého výročí ústavu.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací