Princ Edward s manželkou Sofií dorazil do České republiky

Princ Edward s manželkou Sofií dorazil do České republiky

Tiskové zprávy

12. března 2013

Nejmladší syn královny Alžběty II. princ Edwarda a jeho manželka Sofie, kteří mají oficiální titul hrabě a hraběnka z Wessexu, přistáli krátce po druhé hodině na pražském letišti Václava Havla. Odtud dle programu odcestovali do budovy Britského velvyslanectví v Praze. Jejich třídenní program v České republice odpoledne odstartuje privátní návštěva pražského Hradu v doprovodu prezidenta Miloše Zemana.

Princ Edward a jeho manželka Sofie přijíždějí na pozvání české pobočky nadace Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Zítra se proto princ zúčastní v Černínském paláci slavnostního předávání zlatých certifikátů 35 českým studentům, kteří program úspěšně absolvovali. Princ Edward plní úlohu předsedy nadace, kterou převzal po svém otci Princovi Philipovi.

„V České republice se v roce 2012 tohoto programu zúčastnilo asi 200 mladých lidí z nejrůznějších středních škol, domů dětí a mládeže, ale i dětských domovů se školou. Více než třicítka z nich teď bude mít tu čest převzít certifikát o splnění programu přímo z rukou Jeho královské Výsosti hraběte z Wessexu,“ říká výkonný ředitel nadace Ondřej Lochman.

Princ se v rámci svého nabitého programu zúčastní i několika kulturních a společenských akcí. Ve čtvrtek 14. března pak zavítá na půdu pražské školy Prague British School. I zde si s ním studenti budou moct přímo pohovořit.

„Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je pro mladého člověka především osobní výzvou. Program je dostupný všem mladým lidem ve věku 14-24 let a umožňuje jim překonat sám sebe, rozvinout své dovednosti, získat nové přátele a odnést si nezapomenutelné zážitky. Jsme rádi, že princ Edward přijel podpořit i české studenty,“ dodává výkonný ředitel nadace.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací