Princ Edward vyzval studenty, aby využívali příležitostí k zážitkům

Princ Edward vyzval studenty, aby využívali příležitostí k zážitkům

Tiskové zprávy

14. března 2013

Návštěvou Prague British School ve čtvrtek 14. března ukončil princ Edward svůj program v ČR. V rámci hodinové návštěvy pohovořil se studenty a účastníky programu nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu i jejich učiteli, ale nezapomněl ani na ty nejmenší v mateřské školce.

„Je jedno, jak dlouho či daleko jdete, ale není jedno, co prožijete. Pravda je jednoduchá. To, co jednou investujete do získání nových zkušeností, se vám v průběhu života bohatě vrátí. Proto jděte a využívejte všech příležitostí, které vám život nabízí,“ vyzval přítomné studenty ve svém projevu princ Edward.

„Je to pro nás obrovská čest, že zrovna naše škola byla vybrána k reprezentaci britské formy vzdělávání v ČR. Naším cílem je vychovávat z dětí samostatné mladé lidi a pomoci jim kromě získání vzdělání také něco zažít a obohatit si život o události, které by normálně ve škole nezažily. Spolupráce v rámci programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu k tomu velmi napomáhá a my jsme opravdu rádi, že děti možnosti účasti v programu hojně využívají,“ komentuje návštěvu Matthew Williams, který se v rámci Prague British School stará o děti zapojené do programu nadace.

Princ Edward a jeho manželka Sofie přijeli do Prahy v úterý 12. března na pozvání české pobočky nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, kde princ vykonává úlohu předsedy nadace, kterou převzal po svém otci Princovi Philipovi. V odpoledních hodinách princ odletěl zpět do Velké Británie.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací