První jízda speciálního eletro dvojkola!

První jízda speciálního eletro dvojkola!

Tiskové zprávy

28. října 2015

Ve středu 28. října 2015, oslavila nejmladší česká pokořitelka Great Divide Race (4418 km), dvacetiletá ultra bikerka Markéta Peggy Marvanová svůj životní výkon předáním speciálního elektrického dvojkola 11leté dívence Dáje, trpící myopatií. Svým výkonem a nasazením pomohla vybrat přes 75.000 CZK a umožnila tím Dáje získat vysněné kolo. První společnou projížďku do přírody bylo radost sledovat.

Předání dvojkola proběhlo symbolicky v rámci ukončení cyklistické sezóny 2015 a akce “Po stopách posledních šlápnutí” pořádané spolkem amatérských závodníků Vinohradské šlapky. V Hřebči u Kladna se sešli nejen organizátoři a podporovatelé sbírky, ale i sportovní nadšenci, a všichni společně popřály Dáje mnoho šťastných kilometrů.  Slavnostního křtu i předání kola se zhostil mentor extrémní závodnice Peggy a patron DofE, zástupce britské velvyslankyně v ČR, Tim Voase a společně se zástupci Sport Pomáhá, Černí koně a DofE si Dája spolu se svou maminkou převzaly vysněné dvojkolo. Po zkušební jízdě, ve které se vystřídali mimo jiné i s Peggy, si svou první dvoj-jízdu v doprovodu všech zúčastněných opravdu užívaly. Atmosféra předání byla i navzdor počasí neuvěřitelně hřejivá!

Přesvědčit se můžete samy a to na videu či fotografiích na webu DofE zde.

Děkujeme všem za podporu, příspěvky i za dnešní účast!

Mladá bikerka bude ve snaze svými výkony pomáhat ostatním pokračovat. Další extrémní výšlap plánuje již na začátek roku 2016, kdy se v únoru vydá na polární kruh a pokusí se zdolat závod na sněžných kolech: Lapland Extreme Challenge. I tentokráte bude Peggy pohánět touha splnit někomu dalšímu vysněné přání.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je celosvětové ocenění pro lidi ve věku od 14 do 24 let, které je motivuje a podporuje v jejich osobním rozvoji. Mladí lidé si stanovují cíle ve čtyřech oblastech - talent, sport, dobrovolnictví a expedice - a s pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění. Po celém světě se zapojily miliony studentů, v ČR se DofE účastní již téměř 1000 mladých lidí. Více na www.DofE.cz.

Kontakt pro média: Kristýna Valeš Syslová, kristyna.syslova@dofe.cz , tel.: +420 725 014 171

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací