Ředitelé a učitelé z Prahy a Středočeského kraje míří na Britské velvyslanectví

Ředitelé a učitelé z Prahy a Středočeského kraje míří na Britské velvyslanectví

Tiskové zprávy

12. dubna 2016

Nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) pozvala zástupce středních škol z Prahy a Středních Čech na Britské velvyslanectví v Praze, kde jim bude představen program DofE. Akce se koná ve čtvrtek, 14. 4. 2016 od 11:00 do 12:00. V rámci programu vystoupí mimo jiné patroni DofE - Tim Voase, zástupce britské velvyslankyně v ČR a Daniel Přibáň, cestovatel a dokumentarista, který nedávno představil nový film Trabantem do posledního dechu.

Cílem akce je seznámit pozvané hosty s činností nadace a rozšířit vzdělávací program DofE do dalších škol v Praze (aktuálně je do programu zapojeno přibližně 100 vzdělávacích institucí po celé České republice – mapu naleznete zde). V tuto chvíli potvrdilo svou účast téměř 50 středních škol, které mají možnost přivést dva své zástupce.

V rámci programu vystoupí ředitel nadace Mgr. Tomáš Vokáč, Ph.D., který představí nadaci DofE a zprostředkuje hostům možnosti zapojení. Pozvání přijali také Tim Voase, zástupce britské velvyslankyně v Praze, Mgr. Pavel Drtina, PhD., ředitel VOŠ, SOŠ a Gymnázia Evropská a Michal Zapletal, student z The English College in Prague, kteří představí praktickou zkušenost s programem z pozice vedení školy a z pozice účastníka. Závěrem programu vystoupí patron DofE, Dan Přibán, jehož nový film Trabantem do posledního dechu se již více než měsíc těší značné oblibě českých diváků v našich kinech.

Nadace působí v České republice již 20 let, během kterých pomohla svým účastníkům například zdolat Gibraltarský průplav, dostat se z dětského domova do Londýna na setkání s britskou královskou rodinou, šířit radost v domovech důchodců, či procestovat nehostinné pahorky Nairi v Arménii.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je prestižní vzdělávací program pro mladé lidi (14 až 24 let), který je motivuje a podporuje v osobním rozvoji a v získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a zaměstnání. Mladí lidé si stanovují cíle ve čtyřech oblastech - talent, sport, dobrovolnictví a expedice - a s pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění. Cenu založil v Británii v roce 1956 princ Phillip, vévoda z Edinburghu a dnes nabízí unikátní způsob práce s mládeží, stejně jako rozvoj pedagogů, již ve 140 zemích světa. Ročně se jí účastní více než milion mladých lidí a DofE certifikát uznává mnoho světových univerzit a globálních zaměstnavatelů. Více na www.DofE.cz.

Kontakt pro média: Marek Bogdanowicz, marek.bogdanowicz@dofe.cz , tel.: +420 725 014 171

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací