Regionální akce v Olomouci – představení programu DofE

Regionální akce v Olomouci – představení programu DofE

Tiskové zprávy

19. října 2016

Školám i ostatním vzdělávacím institucím v Olomouckém kraji byl 29. září 2016 představen a nabídnut neformální vzdělávací program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE).

Setkání se uskutečnilo v prostorech Krajského úřadu v Olomouci, a to za účasti zástupce Odboru školství, kultury a sportu v Olomouckém kraji, Mgr. Martina Pustaje,  který hosty srdečně uvítal a podpořil je k zapojení do programu. Představení se účastnilo na 25 škol a vzdělávacích institucí napříč Olomouckým krajem.

Program představil ředitel DofE v České republice Mgr. Tomáš Vokáč., Ph.D. Krátkou prezentaci zakončil vysvětlením, že pro něj osobně je DofE „vynikající komplexní neformální vzdělávací program, jenž vede mladé lidi k zážitkům a rozvoji osobnosti, které jim pomohou v budoucím osobním i pracovním životě."

DofE a její přínosy přiblížila také ilustrátorka a patronka DofE Zuzana Bahulová: „Na programu se mi líbí jeho komplexnost, že rozvíjí jak talent, tak třeba i sport. DofE je jeden z programů, který může mladým lidem velmi pomoci, uvedla patronka DofE, které mimo jiné studovala jako první Češka na univerzitě Walta Disneyho v USA.

O zážitky a svůj příběh se podělil i držitel Zlaté ceny DofE, student Lukáš Kotlár: „V DofE jsem si uvědomil, že všechno, co dělám, má cenu nejen pro ostatní, ale i pro mne. Je to úžasná možnost pro dospívající děti z různých prostředí. A to je na DofE to nejlepší, že je šancí pro všechny.“

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je celosvětové ocenění pro lidi ve věku od 14 do 24 let, které je motivuje a podporuje v jejich osobním rozvoji. Nadace letos slaví 60 let své existence a v České republice již působí 20 let.

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací