Rozvoji programu v Česku pomohla návštěva Johna Maye

Rozvoji programu v Česku pomohla návštěva Johna Maye

Tiskové zprávy

29. dubna 2013

Nejen princ Edward byl v březnu v Praze s cílem podpořit nový rozjezd a novou vizuální identitu programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu neboli DofE Award. V den příletu královské návštěvy měla národní kancelář programu napilno s organizováním návštěvy generálního tajemníka mezinárodní kanceláře programu (The Duke of Edinburgh’s International Award Foundation) Johna Maye. Jak tato návštěva probíhala a jaké přinesla ovoce?

Ještě že jako turista se John May s Prahou seznámil už v minulosti, protože celodenní program, který mu připravila naše nadace, byl opravdu nabitý a na poznávání památek v něm nebyl prostor. Zato se John May hned dopoledne seznámil s konceptem Domů dětí a mládeže při setkání s předsedou Sdružení pracovníků DDM Liborem Bezděkem v DDM hl. m. Prahy na Karlínském náměstí.

Tato návštěva napomohla tomu, že SPDDM nyní podporuje implementaci programu DofE Award do Domů dětí a mládeže po celé republice. Koordinátorka programu Eliška Zelendová díky tomu například mohla DofE Award představit na nedávném setkání krajských zástupců DDM v Praze, z nichž většina ji pozvala také na krajská setkání DDM, aby tam oslovila přímo jejich zaměstnance.

Pracovní oběd s Michalem Urbanem, ředitelem odboru pro mládež Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, posílil povědomí o DofE Award na MŠMT, které již dříve tomuto programu pro mládež udělilo záštitu. Na jeho základě jsem také byli pozváni na setkání krajských koordinátorů vzdělávání, abychom i zde DofE Award představili a získali podporu krajských zastupitelů při zavádění programu do škol i mládežnických organizací.

Poté John May zavítal na jednu ze škol, která program DofE Award už poskytuje, konkrétně na English International School of Prague. Zde se generální tajemník The Duke of Edinburgh’s International Award Foundation (zkráceně IAF) setkal jak s vedoucími, tak i účastníky programu a podíval se, jak probíhá příprava na dobrodružnou expedici.

Následovala návštěva nového sídla národní kanceláře programu, kde měl John May možnost se seznámit s celým týmem nadace a zhodnotit propagační materiály. Jeho dojmy byly veskrze pozivitní. „Máte skvělou organizaci, jsem opravdu nadšený a gratuluji vám k tomu, čeho jste dosáhli,“ vyjádřil se na konci návštěvy.

Vydařila se i návštěva České rady dětí a mládeže, což je organizace zastřešující všechny české organizace pracující s mládeží. S Johnem Mayem se setkal její předseda Aleš Sedláček, kterého program DofE Award také zaujal, takže se můžeme těšit na jeho podporu například v podobě článků v časopise Archa, který ČRDM připravuje, a přislíbené účasti na květnové Bambiriádě.

Na závěr své návštěvy se John May setkal s místostarostou Junáka – svazu skautů a skautek ČR, což bylo příhodné zakončení jeho programu v Praze vzhledem k tomu, že je sám zkušeným skautem a zastupuje kromě DofE Award také Světovou organizaci skautů.

Vězte tedy, že nezahálíme. Podpora dalších subjektů, které mají co do činění se vzděláváním mládeže v Česku, je pro rozvoj a rozšíření programu důležitá, děláme tedy vše pro to, abychom ji získali a udrželi. 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací