Společně za inspirativním a zábavným vzděláváním dětí a mládeže

Společně za inspirativním a zábavným vzděláváním dětí a mládeže

Tiskové zprávy

26. dubna 2013

Dvě neziskové organizace s podobným posláním a vizí vzdělávání se rozhodly spojit své síly a spolupracovat na různých projektech a akcích. Jedná se o nadaci Mezinárodní cena vévody z Edinburghu a společnost VĚDA NÁS BAVÍ, o. p. s. Navázání partnerství pro tyto neziskové organizace znamená mimo jiné možnost vzájemně se propagovat a propojovat své dobrovolníky.

VĚDA NÁS BAVÍ, o. p. s. pořádá zábavné a interaktivní kroužky pro děti, jejichž prostřednictvím podněcuje v dětech a mladých lidech zájem nejen o vědu, ale i o svět kolem nich. Za své poslání považuje nadchnout děti a mladé lidi už na základní škole pro studium vědy s cílem vychovat budoucí vedoucí představitele v oblasti vědy a technologie.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (zkráceně DofE Award) je program pro mládež, do kterého se mladí lidé zapojují většinou až po dokončení základní školy, protože je určen pro všechny od 14 do 25 let. Jeho posláním je povzbudit mladé lidi k aktivnímu využívání volného času a komplexnímu rozvoji osobnosti. Mohou tak v něm rozvíjet i zájem o vědu a dovednosti, které už dříve získaly díky aktivitám organizace Věda nás baví. Za svou píli pak budou oceněni prestižním certifikátem s mezinárodní platností.

Jednou ze sekcí programu DofE Award je dobrovolnictví, v němž se mladí lidé dlouhodobě věnují neplacené práci v oboru dle vlastního výběru. I zde je tedy příležitost pro spolupráci obou organizací – účastníci programu DofE Award se mohou jako dobrovolníci zapojit právě do výuky na kroužcích či příměstských táborech VĚDA NÁS BAVÍ. Hlavně, když je bude interaktivní práce s dětmi a nekonvenční přístup k výuce, plné vědeckých experimentů, bavit. Ať je nás víc, koho věda baví. Má to cenu!

Více informací o obou projektech naleznete na www.vedanasbavi.cz a www.dofe.cz

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací