Studenti v Praze převezmou prestižní ocenění vévody z Edinburghu

Studenti v Praze převezmou prestižní ocenění vévody z Edinburghu

Tiskové zprávy

29. května 2017

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE). Tak zní program, který již 60 let funguje ve více než 140 státech a doposud přilákal přes osm milionů mladých lidí po celém světě. Program DofE, založený britskou královskou rodinou, přilákal v České republice doposud přes dva tisíce účastníků.

V prostorách Ministerstva kultury převezme 6. června na 60 studentů z celé ČR bronzové a stříbrné ocenění. Vévoda z Edinburghu skrze královský projekt DofE oceňuje mladé lidi za dlouhodobý rozvoj v oblasti sportu, talentu, dobrovolnictví a za zrealizování dobrodružné expedice. Mezi zapojenými centry jsou, kromě (mezinárodních) středních škol a gymnázií, také, mládežnické organizace či dětské domovy. 

Stříbrné mezinárodní ocenění vévody z Edinburghu převezme i šestnáctiletý Michal Pham z dětského domova se školou Těrlicko. V rámci programu v oblasti dobrovolnictví pomáhal dětem s autismem či seniorům. „Dětem s autismem pomáháme, aby poznali i náš svět, když jsme spolu, učí se nové věci. Já nemám takové starosti jako oni a jsem rád, že pro někoho můžu něco udělat. Je to dobrý pocit“, říká stříbrný absolvent programu DofE, který stejně jako další účastníci převezme ocenění z rukou Anguse Stewarta, zástupce britské velvyslankyně Jan Thomspon. Ocenění předávají také patroni programu DofE Tania le Moigne, ředitelka Google ČR, Taťána Kovaříková, módní návrhářka či člen správní rady Michal Jelínek a Majitel OKIN GROUP, a.s..

Program DofE je celosvětově otevřen všem mladým lidem ve věku 14-24 let. „Chceme umožnit každému mladému člověku, bez ohledu na jeho sociální postavení či zázemí, rozvíjet jeho talent a pomoci mu překonat vlastní výzvy či splnit jeho sny. Program vede mladé lidi k zážitkům a rozvoji osobnosti, které jim pomohou v budoucím osobním i pracovním životě“, říká Tomáš Vokáč, ředitel Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v ČR

Program:

11:00 – Příchod

11:30 zahájení ceremonie – proslovy patronů, předávání bronzových a stříbrných ocenění, včetně proslovů účastníků nebo ukázek aktivit (kouzelník, video z expedice)

12:45 závěr – ceremonie, raut + Smybox

K rozhovorům budou na místě k dispozici zástupci DofE, dále také patroni a čerství absolventi programu DofE.

V případě zájmu vaší účasti nás prosím informujte:

e-mail: martin.batko@dofe.cz (projektový a PR manažer)

tel. kontakt: +420 606 045 161

Více se o programu DofE dozvíte na webových stránkách www.dofe.cz

Martin Batko, projektový a PR manažer

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací