Ve Zlínském kraji se představení DofE zúčastnilo 50 zástupců z celkem 26 vzdělávacích institucí

Ve Zlínském kraji se představení DofE zúčastnilo 50 zástupců z celkem 26 vzdělávacích institucí

Tiskové zprávy

28. února 2017

Zástupci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v sídle Zastupitelstva Zlínského kraje představili program DofE. Regionálního akce se zúčastnilo 50 škol. Mimo jiné pak také Stanislav Minařík, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Zlínského kraje a patronka programu Zuzana Bahulová, umělecká ředitelka Filmového uzlu Zlín.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je celosvětové ocenění pro lidi ve věku od 14 do 24 let, které je motivuje a podporuje v jejich osobním rozvoji. Nadace letos slaví 60 let své existence a v České republice již působí 20 let, konkrétně ve více než 140 vzdělávacích institucích.

Program představil ředitel DofE v České republice Tomáš Vokáč. Krátkou prezentaci zakončil vysvětlením, že pro něj osobně je DofE vynikající komplexní neformální vzdělávací program, jenž vede mladé lidi k zážitkům a rozvoji osobnosti, které jim pomohou v budoucím osobním i pracovním životě."

DofE a její přínosy přiblížila také ilustrátorka a patronka DofE Zuzana Bahulová: „Na programu se mi líbí jeho komplexnost, že rozvíjí jak talent, tak třeba i sport. DofE je jeden z programů, který může mladým lidem velmi pomoci,“ uvedla patronka DofE, která mimo jiné studovala jako první Češka na univerzitě Walta Disneyho v USA.

Svoji zkušenost  s programem sdílel absolvent a ambasador programu Petr Kolařík: „Během účasti v programu jsem si vybudoval i zdravé sebevědomí a úctu k sobě samému. Nikdy předtím bych nevěřil, jak může být dobrovolnictví pro člověka naplňující a zábavné. V té době jsem zkusil neuvěřitelné množství věcí, o kterých bych v životě nepřemýšlel. Ty mě posunuly mnohem dál než by kdy mohlo samotné studium ve škole,“ říká absolvent univerzity v Southamptonu a dnes student FF UK – překladatelství a tlumočnictví.

Regionální představení programu DofE se konalo pod záštitou radního pro školství a výchovu, Petra Gazdíka. 

Předchozí Další novinky Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací