Základní školení programu DofE - duben 2019

Základní školení programu DofE - duben 2019

Kdy?
10.4.2019, od 9:00 do 17:00

Kde?
Poděbradská 540/26, Praha 9

Jste v DofE nováčkem? Na tomto školení Vám poskytneme všechny potřebné informace o programu DofE, které vám umožní zapojovat a vést mladé lidi i koordinovat DofE ve Vaší organizaci. Školení je akreditováno MŠMT jako součást dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Vzdělávacím cílem tohoto školení je získání potřebných vědomostí a dovedností pro roli vedoucího skupiny a koordinátora místního centra DofE. Každá organizace potřebuje aspoň jednu osobu s tímto školením, aby se mohla stát místním centrem DofE. Může se jednat o jejího zaměstnance, ale také o dobrovolníka z řad samotných mladých lidí, rodičů či třeba absolventů DofE. 

Účastníci školení se seznámí s historií, filosofií a strukturou DofE a také s jeho mezinárodní dimenzí. Dozví se, jak DofE funguje a co od organizace očekává a co jí přináší. Také se podrobně seznámí s nástroji realizace a metodami využívanými při vedení mladých lidí v DofE.

Absolvent školení získá mezinárodně uznávaný certifikát a je schopen vést skupinu mladých lidí ve věku 14 – 24 let zapojených do programu. Zároveň je schopný (v roli koordinátora místního centra DofE) zajišťovat administraci a koordinaci programu na místním centru DofE ve spolupráci s národní kanceláří DofE.

Cílová skupina: učitelé, pedagogové volného času, dobrovolníci, rodiče

Přihlašování na tento termín probíhá do 3. dubna 2019 prostřednictvím elektronického formuláře níže na této stránce.

Podmínky účasti na školení:

  • - K získání certifikátu je nutné absolvovat celé školení.
  • - Účastníci školení si sami zajistí zdravotní pojištění na dobu trvání školení.
  • - Účastníci školení souhlasí při registraci na školení s použitím jejich osobních údajů pro potřeby školení, sdílením jejich kontaktů s ostatními účastníky a s publikováním fotografii ze školení na www.dofe.cz a v tisku.
  • - Certifikát vedoucího programu, koordinátora místního centra, školitele a hodnotitele expedice je vázaný na jméno a jako takový je nepřenosný v rámci školy/organizace. Pokud pracovník opustí organizaci, je nutno proškolit dalšího zaměstnance či dobrovolníka. Certifikát je přenosný s proškolenou osobou na jiné místní centrum DofE.
  • - Účast na školení je podmínkou pro zahájení poskytování programu DofE, pokud nebylo dohodnuto jinak.

Poplatky

  • - Účast na školení je podmíněna jednorazovým poplatkem ve výši 200 Kč.
  • - V případě, že účastník zruší účast na školení 3 a méně dnů před zahájením školení, platí storno poplatek ve výši 500 Kč.

Národní kancelář DofE si vyhrazuje právo školení zrušit z důvodu nedostatečného počtu účastníků či onemocnění školitele, jehož přítomnost nelze nahradit. V takovém případě dojde ke stanovení náhradního termínu.

S případnými dotazy se obracejte na Karla Halačku na emailu karel.halacka@dofe.cz či telefonním čísle +420 720 272 497.

Jak se zúčastnit školení?

Školení je kapacitně omezené, je proto nutné se zaregistrovat.

  Další školení Následující

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací