Základní školy

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je skvělým motivačním nástrojem také pro žáky základních škol. Program je primárně určen pro mladé lidi ve věku 14-24 let z celého světa, nicméně, Národní kancelář DofE v České republice dostala v roce 2017, jako jedna z mála zemí světa, výjimku, která nám povoluje zapojovat účastníky již od 13 let. Díky tomuto kroku můžete na Vaší základní škole nabídnout program většímu počtu žáků druhého stupně.

Co přinese DofE Vám a Vaší škole?
Vaše škola bude nabízet prestižní mezinárodní vzdělávací program založený na zážitkové pedagogice. Zlepšíte si vztah se studenty. Pomůžete jim vybrat aktivity a stanovit cíle, čímž je poznáte i z jiné stránky. Pomůžete mladým lidem aktivně trávit volný čas, najít vlastní cestu a překonávat sebe sama.

Co přinese DofE Vašim žákům? Posílí si sebevědomí a rozhodovací schopnosti. Naučí se rozpoznávat své silné a slabé stránky, překonávat překážky i sebe sama a pomáhat druhým. Během dobrodružných expedic si vylepší komunikační schopnosti a týmovou spolupráci. DofE jim může pomoci ve výběru dalšího studia a životního zaměření. Získají mezinárodně uznávaný certifikát, který může být krokem ke studiu v zahraničí nebo k získání vysněné pracovní pozice.

Co pro zapojení do DofE musíte udělat? Je to velmi jednoduché! Vytipujte pedagogy, kteří se programu chtějí věnovat. Alespoň jeden člověk z vašich řad musí projít základním školením programu DofE a dva expedičním školením programu DofE. Seznam školení naleznete v nejbližší době zde.

Jsou Vaši pedagogové / kolegové zaneprázdněni jinými aktivitami? Zapojte do DofE rodinné příslušníky nebo kamarády. Vedoucího programu a expedičníky mohou dělat všichni, kteří projdou naším školením. Můžete se také domluvit s jinou školou a vzájemně si vypomáhat, například s dobrodružnými expedicemi.

Aktuálně máme speciální nabídku, a to díky spolupráci se společností Kalibro - při zapojení Vaší instituce do našeho programu získáváte srovnávací testy pro Vaši školu zdarma. Více na stránkách Kalibro.

Pojďte spolu s námi pomáhat mladým lidem využívat svůj potenciál.

Chcete se stát součástí programu? Skvělé!

Program DofE můžete zavést ve Vaší organizaci či škole, případně se přidat k již fungující skupině.

Jak se zapojit

Podívej se na naše videa

DofE na YouTube

Podpoř dobrou věc

I vy můžete přispět k tomu, aby mladí lidé odhalili svůj potenciál a přistoupili ke svému životu aktivně.

Zůstaň v obraze

Národní kancelář programu vám může každý měsíc zasílat tipy a novinky.

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Vyplňte prosím alespoň pole označené hvězdičkou ( * ). Děkujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací