DofE je program pro mladé lidi, který před 65 lety založil princ Philip. Mladí lidé se díky němu pravidelně věnují třem oblastem: pohybu, dovednosti, dobrovolnictví. Na závěr se vydají na několikadenní expedici s kamarády. Na konci cesty DofE je čeká převzetí mezinárodně uznávaného certifikátu.  

Náš zakladatel by 10. června oslavil sto let. Cítíme jako naši jednoznačnou povinnost šířit jeho odkaz mezi co nejvíce lidí a zapojit co nejvíc mladých do programu! 

Vyhlašujeme #dofe100 výzvu! 

Výzva je určena pro všechny – pro mladé lidi, dofáky i nedofáky, pro jejich vedoucí, učitele i pro firemní zaměstnance. Zapojením do výzvy si vyzkoušíte, jak program DofE funguje, a navíc tak:

  • umožníte všem mladým účastníkům bez rozdílu se vrhnout do DofE a začít na sobě pracovat 
  • zapojit znevýhodněné mladé lidi z celého sociálního spektra ze všech koutů ČR 
  • podpoříte vzdělání a rozvoj učitelů, kteří mentorují mladé lidi ve svém volném čase 
  • umožníte nám rozšířit program do dalších škol a institucí po celém Česku a šířit tak pozitivní energii a nový způsob výuky 

 

Jak se do výzvy zapojit? Máte dvě možnosti:

 

Založte si výzvu na darujme.cz 

Stanovte si jakýkoli cíl v počtu sto – přečíst sto knížek, udělat sto kliků, naučit se sto cizích slov, ujet sto km na kole, uplavat sto km, ušít sto roušek, pomáhat sto minut starým lidem, roznést sto obědů potřebným – fantazii se meze nekladou! 

V jaké hodnotě výzvu založit? 

Je to na vás. Budeme rádi za jakýkoli příspěvek, který nám pomůže poskytnout program co nejvíce mladým lidem ze všech sociálních sfér.  

Pro odvážné: za každých 10 000 Kč vysadíme strom na počest odkazu prince Philipa při práci s mladými lidmi. Výsledkem bude první Alej prince Philipa v České republice! 🖤  

 

Přispějte přímo na mladé lidi 

Mladí lidé nás potřebují více než kdy před tím, podpořte jakoukoli finanční částkou jejich restart přímo na darujme.cz. 

Jak pomohou vaše dary? 

  • 100 Kč - symbolický dar pro dobrý pocit, že jste podpořili mladou generaci 
  • 300 Kč - umožníte jednomu účastníkovi začít rozvíjet svou dovednost 
  • 500 Kč umožníte jednomu učiteli zúčastnit se školení, stát se mentorem a zapojit tak svoji školu do DofE  
  • 1 000 Kč umožníte zakoupení outdoorového vybavení na expedice pro účastníka z dětského domova 
  • 10 000 Kč zasadíme společně s mladými lidmi strom s vaším jménem na počest prince Philipa. Výsledkem bude Alej prince Philipa, první v České republice. Naplníme tak další odkaz Prince Philipa, ochranu přírody a naší planety!