Mezinárodní cena vévody z Edinburghu Česká republika (DofE) je vzdělávací program založený princem Philipem, který ve více než 130 zemích světa podporuje mladé lidi v cílevědomosti, angažovanosti a odhodlanosti. Usiluje o to, aby každý dostal šanci být #WorldReady, tedy připraven na budoucnost a všechny výzvy moderního světa.

Princ Philip založil program DofE a změnil tak životy milionům mladých lidí. Na počest 100 let od jeho narození jsme vysadili alej čítající 100 stromů lípy. 

  • Vysázením lipové aleje vyvrcholily oslavy 100 let prince Philipa, které české Národní centrum DofE realizovalo od roku 2021 pod názvem #dofe100. Přes platformu darujme.cz lidé mohli darovat finanční prostředky pro umožnění zapojení se do programu i sociálně znevýhodněným mladým lidem.Vzhledem k válce na Ukrajině jsme se rozhodli, že finanční prostředky z dalších stromů, prodaných na darujme.cz, poputují na rozvoj DofE projektu "Stojím při Tobě" zaměřeného na integraci mladých lidí z Ukrajiny. Projekt, který v dubnu získal záštitu MŠMT, budeme realizovat ve spolupráci s kolegy z Rumunska a Slovenska.
  • Alej prince Philipa byla vysázena za podpory hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové a obce Vestec. Stromy věnovala společnost Wood Forest Group.