Krátké zprávy z DofE, červen 2020

Krátké zprávy z DofE, červen 2020

Publikováno: 9. 6. 2020

Novinky z Národního centra DofE pro všechny vedoucí a koordinátory programu. Information for all Award Coordinators and Leaders .

Short News are also available in English.

 

 

Novinky 

Během květnových Kafe s DofE jsme si vzájemně nasdíleli tipy na dobrovolnické aktivity a na nábor nových účastníků. Pokud v budoucnu plánujete online nábor, nebojte se oslovit svého regionálního manažera. Společně s absolventem programu se připojí a pomohou s odpověďmi na otázky vašich studentů. Přítomnosti regionálního manažera můžete využít také k motivaci účastníků na vašich pravidelných online (či offline) setkáních. Informace o červnových Kafe s DofE najdete v sekci Kalendář.

Pomozte nám zjistit, jak budou vypadat ceremonie v roce 2020. Prosíme vás o vyplnění krátkého dotazníku týkajícího se letošních ceremonií. Zabere vám to maximálně 4 minuty. Dotazník najdete zde.

Velmi rádi se s vámi potkáváme online, ale ještě raději vás uvidíme naživo! Stále jsou volná místa na setkání vedoucích DofE Leader Camp, kde společně oslavíme 25 let fungování v ČR. Přihlaste se i vy a potkejte se s kolegy z celé ČR. Registrační formulář zde.

 

DofE příběh 

Expedice jsou zpátky 

Jednou z prvních institucí, ve kterých proběhly expedice i za zpřísněných podmínek, byla ZŠ Paskov. Koordinátoři zde využili upravených pravidel a expediční výcvik připravili online. Samotná expedice také neprobíhala úplně tradičně. Děvčata, která se expedice účastnila, budou určitě dlouho vzpomínat na roušky, na opakovanou dezinfekci rukou a na luxus, že se nemusely tlačit ve stanu, protože každá měla svůj vlastní.

Jak to vypadá s vaší expedicí? Budeme rádi, když nám pošlete fotografie.

 

DofE Klub 

DofE Klub má nové propagační video, na které se můžete podívat na YouTube. Podíleli se na něm členové z celé České republiky!

V Klubu také aktuálně plánují letní výlet a podzimní program.

 

 

 

Expedice 

Počasí i aktuální situace začínají přát expedicím a my vám přinášíme další dokument, který může oživit i usnadnit expediční výcvik. Najdete ho na našich webových stránkách zde
Zážitkový expediční výcvik přistupuje k jednotlivým oblastem prakticky a interaktivně. Obsahuje aktivity, které se dají dále přizpůsobovat s ohledem na výkonnost skupiny nebo míru toho, jak dobře se účastníci mezi sebou znají. Nebojte se experimentovat a přicházet se svými variantami. Ke každé aktivitě naleznete otázky k diskuzi a reflexi. Budeme moc rádi, když se s námi podělíte o nápady na vylepšení aktivit.

Kalendář

Kafe s DofE

Poslední Kafe s DofE před letními prázdninami proběhne 24. 6. od 14.00 a 25. 6. od 9.00. Tématem tohoto setkání vedoucích DofE bude Fond DofE. Dozvíte se, jak bude koncipovaná výzva 2020, jaké změny můžete čekat a jakým způsobem bude možné o podporu žádat. Srdečně vás všechny zveme k účasti. Registrace na Kafe s DofE v tomto odkaze.

DatumAkceMísto
16. 6. Základní školeníPraha
17. 6.Expediční školeníPraha
18. 6.Expediční školeníPraha
24. 6. Kafe s DofE - Fond DofEonline
25. 6.Kafe s DofE - Fond DofEonline
25. 8.Základní školeníPraha
26. 8. Expediční školeníPraha
25. 8.Základní školeníBrno
26. 8.Expediční školeníBrno
26. 8.Základní školeníOstrava
27. 8.Expediční školeníOstrava

Krátké zprávy si můžete stáhnout v pdf >>