Krátké zprávy z DofE, duben 2020

Krátké zprávy z DofE, duben 2020

Publikováno: 14. 4. 2020

Novinky z Národního centra DofE pro všechny vedoucí a koordinátory programu. Information for all Award Coordinators and Leaders (also available in English).

 

Short News are also available in English here >>

Novinky

Kafe s DofE

Na konci března jsme uspořádali on-line Kafe s DofE. Ohlas byl pozitivní, a proto jsme se rozhodli pokračovat. Na každém on-line setkání budete mít možnost popovídat si a poradit se s ostatními vedoucími. Jednotlivá setkání budou mít nyní svá témata.

Nejbližší termíny, na které se můžete registrovat najdete zde https://bit.ly/KafesDofE2.

  • 16. 4. 14:00 až 15:00  Komunikace a organizace na MC (způsoby komunikace s účastníky, vedoucími, rodiči, co se osvědčilo/neosvědčilo).
  • 17. 4. 9:00 až 10:00  Podpora amotivace(konzultace s účastníky, vzájemná inspirace účastníků, nastavování cílů, sebemotivace, spolupráce s kolegy).

Dále plánujeme Kafe s DofE na tato témata: Expedice, Fond DofE.

 

Fond DofE

Každý rok nabízíme Místním centrům podporu formou příspěvku z Fondu DofE. Vzhledem k současnému výjimečnému stavu jsme se rozhodli pro tato opatření:

Prodloužení čerpání příspěvku

Předpokládáme, že mnoho z aktivit, na které jste získali podporu na začátku roku, budete přesouvat na podzim. Pokud právě čerpáte příspěvek z Fondu DofE a nestihnete ho vyčerpat do konce června, požádejte svého regionálního manažera o prodloužení čerpání. Každému, kdo požádá, bude povoleno čerpání příspěvku až do prosince 2020.

Pokud příspěvek vyčerpáte dle smlouvy, vyúčtování a závěrečnou zprávu posílejte do konce června svému regionálnímu manažerovi. Potřebné dokumenty najdete na našich stránkách. (https://www.dofe.cz/fond-dofe)

Výzva 2020

Obvyklé termíny otevření Fondu na jaře a na podzim letos neproběhnou. V roce 2020 budeme vyhlašovat pouze 1 výzvu. O jejím termínu a podmínkách vás budeme včas informovat prostřednictvím Krátkých zpráv, zprávou regionálních manažerů a také na on-line setkání Kafe s DofE.

 

DofE Klub 

Členové DofE Klubu se zapojili do DofE Challenge. Šest týdnů budou věnovat aspoň jednu hodinu týdně pohybu, dovednosti a dobrovolnictví dle vlastního výběru. A jaké aktivity si zvolili? Například skákání přes švihadlo, online doučování nebo programování. Fotky z jejich DofE Challenge najdete na facebookových stránkách DofE Klubu https://bit.ly/DofEKlubFB

Do DofE Challenge se může zapojit každý absolvent i vedoucí DofE!

 

Expedice 

Současná situace má dopad i na DofE expedice. Často se nás teď ptáte, jak dál s dokončením úrovně vašich účastníků. Mnozí z vás jste již expedice měli naplánované, nebo jste je plánovali na konec školního roku. Snažíme se vám maximálně ulehčit situaci a přinášíme několik rad:

  • Rozhodně nedoporučujeme organizovat expedice, dokud platí restriktivní nařízení vlády. Bezpečnost a zdraví jsou na prvním místě.
  • Expedice nemusí být v ORB zapsány několik měsíců předem, stačí 2 týdny. Datum lze dokonce změnit i ve vytvořené expedici, která ještě neproběhla.
  • Nyní připravujeme detailní soupis opatření, které vám představíme ve speciálních Krátkých zprávách 28. dubna a následně jim věnujeme setkání Kafe s DofE.

Kalendář

Všechny akce, které jsme plánovali na jaro, jsme museli zrušit. Neuskuteční se tedy Meet Up v Brně ani Ostravě a jsou také zrušeny dubnové a květnové termíny Základních a Expedičních školení.

Rušíme také tradiční červnové ceremonie. Máte však možnost si ceremonie v červnu uspořádat sami ve vašem Místním centru. Národní centrum DofE vám k tomu rádo poskytne vše potřebné. Podrobnější informace o průběhu vám přineseme na konci dubna.

Nadále však můžete počítat s DofE Leader Campem od 26. do 27. září a s podzimními Bronzovými, Stříbrnými i Zlatými ceremoniemi.


Věděli jste, že

na dubnové mezinárodní videokonferenci, která projednávala fungování DofE během pandemie COVID-19 se sešli zástupci DofE z 87 zemí světa?
 

Krátké zprávy si můžete stáhnout i v pdf souboru.