Krátké zprávy z DofE, únor 2020

Krátké zprávy z DofE, únor 2020

Publikováno: 11. 2. 2020

Novinky z Národního centra DofE pro všechny vedoucí a koordinátory programu. Information for all Award Coordinators and Leaders (also available in English).

Short News are also available in English here >>

Novinky

Ve spolupráci s Plzeňským krajem proběhlo v lednu představení programu DofE 16 institucím. Prezentace se zúčastnily i studentky z Gymnázia Jaroslava Vrchlického v Klatovech a účastníkům program prakticky vysvětlily. Oficiální tiskovou zprávu najdete zde >> http://bit.ly/RegioPlzenTZ

Opět připomínáme, že DofE Leader Camp, tedy  Setkání vedoucích a koordinátorů DofE, proběhne na Vysočině v hotelu Skalský dvůr od 26. do 27. září 2020. Nepromeškejte příležitost zúčastnit se této jedinečné akce! Více informací a přihlašování najdete zde >> http://bit.ly/DofELC20

Za poslední rok se nám díky projektu Erasmus+ podařilo vyslat 12 DofE vedoucích z ČR na mezinárodní výměny do Bulharska, Litvy a Nizozemí. Podívejte se na inspirativní video, které vzniklo při prosincové výměně v Praze, a zjistěte Jak být dobrým DofE vedoucím na našem YouTube >> http://bit.ly/PragueEVideo

DofE příběh

Díky DofE budu studovat v Anglii

David

Když jsem začínal s programem DofE, vůbec jsem netušil, co mě čeká. Dnešní já a tehdejší já by se nepoznala. Nedokázal jsem vydržet u jedné věci, chtěl jsem všechno, ale nesplnil jsem nic.

DofE mě naučilo cílevědomosti a rozhodl jsem se studovat angličtinu v Anglii. Nyní se rozhoduji mezi studiem na dvou prestižních anglických univerzitách, z obou mi přišel dopis o přijetí. V DofE jsem získal ještě další vlastnosti, jako třeba odhodlaný, vděčný, nesobecký a odvážný.

(David Popelka, 18 let, SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České, držitel bronzové Ceny vévody z Edinburghu, nyní pracuje na zlaté)

DofE Klub

DofE Klub otevřel přihlašování na letošní zimní Víkendovku, na kterou jsou zváni všichni účastníci i absolventi DofE. Koná se 6. až 8. března v Josefově Dole a na programu budou zimní sporty dle zájmu každého účastníka, poznávání okolí i hraní her.

Přihlašování je otevřené do 15. února a najdete jej zde >> http://bit.ly/KlubVikendZima

Expedice

expe

Ačkoliv je zima (minimálně v kalendáři) v plném proudu, mnozí z vás vědí, že pomalu nastává čas plánování expedic. Nezbytnou součástí celého procesu je expediční výcvik, který vám ulehčí pár tipů od nás:

 

 

  1. Využívejte připravené zdroje
    • například naše videa na YouTube, která jsme představili v minulém roce (Jak sbalit batoh, Jak rozdělat oheň, Jak si uvařit, Jak postavit stan).
  2. Nechte účastníky učit se od sebe navzájem
    • mnozí z nich zkušenosti s pobytem v přírodě mají, nechte je zazářit před spolužáky.
  3. Udělejte to interaktivní a pomozte si technologiemi. Vytvořte si například zábavný kvíz pro opakování první pomoci v aplikaci Kahoot!
  4. Spojte to s teambuildingovými aktivitami a expedice může být ještě výjimečnější. Zkoušeli jste už postavit stan s páskou na očích?
  5.  

Kalendář

DatumAkceMísto
4. 3.Základní školeníPraha
5. 3.Expediční školeníPraha
7. 4.Základní školeníOstrava
8. 4. Expediční školeníOstrava
15. 4. Základní školeníPraha
16. 4. Expediční školeníPraha
26.–27. 9.DofE Leader CampSkalský dvůr, Vysočina

Další akce najdete na našem webu >> https://www.dofe.cz/cz/kalendar-akci/

Krátké zprávy si můžete stáhnout i v pdf >>