Začni s DOFE

Začni s DOFE

Registrační formulář

DofE můžeš plnit na škole (nebo v jiné organizaci) zapojené do DofE. Pokud tvá škola DofE neposkytuje, ničemu to nevadí! Můžeš se přihlásit do DofE online, což je v podstatě to samé – pouze ti přidělíme mentora odjinud. Kromě toho plnění programu probíhá úplně stejně. Mrkni do přihlašovacího formuláře a ověř si, která možnost platí pro tebe.

Děkujeme, tvoje přihláška byla úspěšně odeslána.

Pokud ti během několika minut nedorazí potvrzovací e-mail, zkontroluj Nevyžádanou poštu, SPAM nebo složku Hromadné.

Brzy se ti ozve koordinátor DofE ze tvé školy (organizace).

1. Co je DofE a k čemu ti to bude?

DofE je výzva pro každého od 14 do 24 let, díky které se donutíš na sobě pravidelně pracovat. Zapoj se a vyber si dovednost, pohyb a dobrovolnictví, kterým se chceš hodinu týdně věnovat. Na závěr tě čeká dobrodružná expedice s kamarády. Díky DofE se zlepšíš ve věcech, které tě baví, najdeš si čas na pomoc druhým, získáš skvělé zkušenosti, které se budou hodit v budoucím životě navíc, obdržíš za to mezinárodně uznávaný certifikát pod hlavičkou britské královské rodiny.

Dofe

2. Jaké jsou 4 oblasti v DofE?

Klidně si můžeš vybrat i oblasti, kterým už se věnuješ, ale chceš se v nich zlepšit. V každé oblasti si pak stanovíš cíl, za kterým si jdeš. Zajímají tě konkrétní příklady? Mrkni na Příležitosti nebo na dobrovolnik.cz .

Dobrovolnictví

Při dobrovolnictví můžeš pracovat na sobě, ale u toho také pomáhat druhým. Bude potřeba rozvinout svou toleranci, zodpovědnost a trpělivost. Kromě doučování spolužáků sem patří uklízení lesa, práce s dětmi, pomoc v potravinové bance a mnoho dalšího. Na možnosti dobrovolnictví se můžeš zeptat svého vedoucího.

Příklady aktivit
Dobrovolnictví

Pohyb

Pohybová aktivita ti pomůže zlepšit výkon a fyzickou kondici. Možná zapracuješ na týmové spolupráci při volejbalu nebo potkáš nové lidi při bruslení. Nemusíš být nejlepší a vyhrávat medaile, stačí se chtít posunout o kousek dál. Naučíš se také dbát na zdravý životní styl.

Příklady aktivit
Pohyb

Dovednost

V této oblasti máš na výběr z mnoha možností. Od hry na hudební nástroj přes studium cizích jazyků až k vaření či programování. Stanovíš si dosažitelné cíle, a tím se zdokonalíš ve svých schopnostech, zapracuješ na svém talentu nebo získáš úplně nové dovednosti. Důležité je, že tě to bude bavit.

Příklady aktivit
Dovednost

Expedice

Expedice je pro tebe výzvou k překonání obav z neznámého a také příležitostí vyrazit s partou na několik dní do přírody a objevovat zajímavá místa v České republice i zahraničí. Expedice má vždy nějaký účel, například mapování zapomenutých míst, sběr rostlin do herbáře nebo zdolání celého sjízdného úseku řeky.

Příklady aktivit
Expedice

3. Z jakých úrovní si můžeš vybírat?

Bronzová úroveň
  • Aktivitám se věnuješ minimálně 3 měsíce. Navíc si z nich vybereš jednu, které se věnuješ o 3 měsíce déle.
  • Absolvuješ týmovou expedici v přírodě na 2 dny (1 noc).
Stříbrná úroveň
  • Aktivitám se věnuješ minimálně 6 měsíců. Pokud nejsi držitelem bronzové ceny, vybereš si z nich jednu, které se budeš věnovat o 6 měsíců déle.
  • Absolvuješ týmovou expedici v přírodě na 3 dny (2 noci).
Zlatá úroveň
  • Aktivitám se věnuješ minimálně 12 měsíců. Pokud nejsi držitelem stříbrné ceny, vybereš si z nich jednu, které se budeš věnovat o 6 měsíců déle.
  • Absolvuješ týmovou expedici v přírodě na 4 dny (3 noci). Strávíš 5 dní (4 noci) na Rezidenčním projektu v ČR nebo zahraničí.
Dofe

4. Kolik času ti to zabere a kolik to stojí?

Každé z oblastí se věnuješ 1 hodinu týdně. Dohromady ti tedy DofE zabere 3 hodiny týdně po dobu dle zvolené úrovně. Hodiny si nejde dopředu napracovat, důležitá je právě ta pravidelnost. Samozřejmě pokud jedeš na dovolenou nebo nestíháš, nic se neděje, ale plnění programu se ti o nesplněný čas prodlouží. V průběhu plnění tě čeká expedice s kamarády.

Kolik to bude stát? To záleží na úrovni, kterou si zvolíš. Pokud projdeš všemi úrovněmi programu, maximální částka nepřekročí 600 Kč.

Dofe
Dofe

5. Jak si máš zvolit cíle?

S výběrem cílů ti pomůže i tvůj vedoucí, který tě celým programem provede, bude tě koučovat/mentorovat, spolu si nastavíte cíle a dovede tě až k ceremonii a certifikátu.

Dofe

6. Zjisti, jestli je tvoje škola v DofE

Tak, to je vše, co o DofE potřebuješ vědět. Zbývá už jenom zjistit, jestli je tvá škola v DofE, nebo se zapojíš do DofE online.

Tvoje přihláška byla úspěšně odeslána.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Už jsi skoro tam, aby ses oficiálně stal dofákem, je ještě potřeba registrovat se do ORB (Online Record Book), ve kterém budeš program plnit. Návod najdeš níže. Všechny informace ti pro jistotu posíláme i do e-mailu. Zároveň jsme poslali vedoucímu na tvé škole/organizaci informaci o tvém zájmu začít s DofE.

Tvoje přihláška byla úspěšně odeslána.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Už jsi skoro tam, aby ses oficiálně stal dofákem, je ještě potřeba registrovat se do ORB (Online Record Book). Registrací do ORB nám pomůžeš propojit tě s tím správným mentorem a zároveň v něm budeš zaznamenávat své plnění programu. Návod najdeš níže. Všechny informace ti pro jistotu posíláme i do e-mailu.

Dofe

Je tvoje škola v DofE? Mrkni do seznamu.

Na tvé škole dělá DofE . Vyplň nám formulář níže, my dáme vědět vedoucímu, který se DofE věnuje na tvé škole/ve tvé organizaci, a ten se ti ozve. Můžeš se za ním zastavit taky osobně, pokud víš, o koho se jedná.

Nic se neděje, pojď do DofE online. Mentora ti přiřadíme, jinak vše probíhá stejně. Stačí vyplnit formulář níže a pak se registrovat do ORB.

Vyplň o sobě pár údajů

-+

Toto pole je povinné

Nevíš si rady? Napiš mi

Tereza Staňková

Tereza Staňková

+420 775 536 252tereza.stankova@dofe.cz

7. Dofákem se stáváš v momentě, kdy se registruješ do ORB. Jak na to?

Dofe

Od toho je tu naše online aplikace, říkáme jí Online Record Book (ORB). Právě tam si budeš každý týden zapisovat své pokroky v jednotlivých aktivitách. Stačí krátce popsat, čemu ses věnoval a přiložit fotku, video, cokoli co máš k dispozici. S každým záznamem se ti v časové ose přičte jedna hodina, takže si průběžně monitoruješ, jak jsi daleko. Do ORB má přístup i vedoucí, který tvé aktivity vidí a průběžně monitoruje.

Do ORB se dostaneš na webu nebo si jej stáhni jako aplikaci v telefonu (Android, iOS). Návod, jak se registrovat do aplikace si můžes stáhnout výše.

Dofe

POKUD JE TI VÍCE NEŽ 18 LET

Pokud je ti více než 18, vyplníš všechna požadovaná pole, potvrdíš registraci odkazem, který ti přijde na e-mail, a budeš rovnou přesměrován k platbě.

Dofe

POKUD JE TI POD 18 LET

Pokud je ti méně než 18, nejprve budeme potřebovat souhlas tvého nebo opatrovníka s plněním programu. Je to jednoduché. Při registraci vyplníš jejich e-mail. Na ten jim přijde žádost o souhlas s tvojí účastí v programu. Poté, co souhlas udělí, přesměrujeme je k platbě. Až se nám platba propíše v systému, propojíme tě s vedoucím.

DofE je výzva, kterou ročně plní tisíce mladých lidí ze 130 zemí světa. Přidej se k nim, stojí to za to! A pokud bys měl pocit, že cokoli nezvládáš, vždy se vše dá vyřešit. Těšíme se na tebe!