Pro účastníky

Pro účastníky

Hledáš nějakou výzvu, která se dá zvládnout? Chceš se zdokonalit v tom, co tě baví, a ještě k tomu získat certifikát, který se ti bude hodit pro budoucí studium i kariéru? Zkus DofE! Je pro každého ve věku od 14 do 24 let.

Co mi to přinese?

  • zlepšíš se ve věcech, které tě baví
  • najdeš si čas na pomoc druhým
  • získáš outdoorové dovednosti
  • obdržíš mezinárodně uznávaný certifikát

Jak DofE funguje?

Vybereš si aktivity ve 3 oblastech DofE: dovednosti, pohybu a dobrovolnictví. Každé z nich se pak věnuješ 1 hodinu týdně. Dohromady ti tedy DofE zabere 3 hodiny týdně. Na závěr tě čeká expedice s kamarády.

Dobrovolnictví

Při dobrovolnictví můžeš pracovat na sobě, ale u toho také pomáhat druhým. Bude potřeba rozvinout svou toleranci, zodpovědnost a trpělivost. Kromě doučování spolužáků sem patří uklízení lesa, práce s dětmi, pomoc v potravinové bance a mnoho dalšího. Na možnosti dobrovolnictví se můžeš zeptat svého vedoucího.

Příklady aktivit
Dobrovolnictví

Pohyb

Pohybová aktivita ti pomůže zlepšit výkon a fyzickou kondici. Možná zapracuješ na týmové spolupráci při volejbalu nebo potkáš nové lidi při bruslení. Nemusíš být nejlepší a vyhrávat medaile, stačí se chtít posunout o kousek dál. Naučíš se také dbát na zdravý životní styl.

Příklady aktivit
Pohyb

Dovednost

V této oblasti máš na výběr z mnoha možností. Od hry na hudební nástroj přes studium cizích jazyků až k vaření či programování. Stanovíš si dosažitelné cíle, a tím se zdokonalíš ve svých schopnostech, zapracuješ na svém talentu nebo získáš úplně nové dovednosti. Důležité je, že tě to bude bavit.

Příklady aktivit
Dovednost

Expedice

Expedice je pro tebe výzvou k překonání obav z neznámého a také příležitostí vyrazit s partou na několik dní do přírody a objevovat zajímavá místa v České republice i zahraničí. Expedice má vždy nějaký účel, například mapování zapomenutých míst, sběr rostlin do herbáře nebo zdolání celého sjízdného úseku řeky.

Příklady aktivit
Expedice

V oblastech DofE si můžeš vybrat z velkého množství aktivit. Stanovíš si cíl, který tě bude motivovat a posune tě dál.

Vybereš si jednu ze 3 úrovní. To určí, jak dlouho se budeš programu věnovat.

Na expedici se vydáš v týmu a společně s kamarády strávíte několik dní v přírodě. Pomáhat vám bude zkušený dospělý vedoucí.

Za přímý vstup do bronzové úrovně zaplatíš 200 Kč, do stříbrné úrovně 400 Kč a do zlaté úrovně 600 Kč. Pokud jsi už splnil předchozí úroveň, poplatek za navazující úroveň se snižuje na 200 Kč. V případně postupu z bronzové úrovně na zlatou platíš poplatek 400 Kč. Nejvýše tedy zaplatíš 600 Kč za všechny úrovně. Přečti si více informací o poplatcích.

Bronzová úroveň
  • 6 měsíců
  • od 14 let
Stříbrná úroveň
  • 6–12 měsíců
  • od 15 let
Zlatá úroveň
  • 12–18 měsíců
  • od 16 let

Prestižní certifikát

Absolvováním získáš mezinárodní certifikát, který se ti bude hodit, když se budeš hlásit na univerzitu. Zaměstnavatelé po celém světě jej uznávají jako důkaz nabytých dovedností (schopnost spolupráce, komunikace a další). Kromě toho dostaneš odznak, který tě zařadí do celosvětové rodiny absolventů. DofE totiž funguje ve více než 130 zemích!

Svůj certifikát a odznak převezmeš na slavnostní ceremonii z rukou významných osobností.

Zapoj se do DofE!

Je to jednoduché a zabere ti to 2 minuty. Začít můžeš kdekoli a kdykoli.

Eliška

Eliška

„DofE pro mě vždy spojovalo, a stále spojuje, čtyři nejdůležitější oblasti mého života. Zlepšování se v aktivitách, které mě baví, péče o ty, kteří neměli takové štěstí, kontakt s inspirujícími lidmi a v neposlední řadě přijímání nových výzev.“

Jakub

Jakub

„Mým cílem v DofE bylo dojet na kole do Bosny a Hercegoviny. Díky tomu jsem získal mnoho cestovatelských zkušeností a naučil jsem se věci, které bych se ve škole nenaučil. Vím, že se mi budou hodit hlavně v budoucím zaměstnání.“

Tom

Tom

„O DofE mi řekl náš učitel a nejdříve jsem si myslel, že to bude nějaká blbost. Pak jsem se do toho pustil a zjistil jsem, že je to program, který stojí za to. V dobrovolnictví jsem založil neziskovou organizaci, která trénuje děti v parkouru.“

Kamila

Kamila

„Poprvé jsem se s DofE seznámila v Anglii a přišla mi zajímavá myšlenka, že aktivity, které dělám normálně, bych mohla někam směřovat. DofE mi pomohlo zjistit, čemu se chci v životě věnovat, a proto teď studuji medicínu.“

Lukáš

Lukáš

„Nedokážu si představit svůj život bez hudby, sportu a médií. V DofE jsem se mohl věnovat všemu, co mě bavilo, a navíc za to získat prestižní ocenění. Díky DofE jsem se setkal i s hraběnkou Sofií, manželkou britského prince Edwarda.“

Lucie

Lucie

„Plavu už od dětství a chtěla jsem se posunout zas o něco dál, tak vznikl nápad přeplavat Gibraltar. Podařilo se a díky tomu jsem dostala pozvání na večeři s britským princem Edwardem, který vede celosvětové DofE. Hodně jsem se naučila i v oblasti dobrovolnictví, kde jsem trénovala dětský plavecký oddíl.“

Fotogalerie

Fotogalerie

Podívej se na fotky z DofE akcí a najdi i tu ze své ceremonie.

Prohlédnout
DofE Klub

Dofe Klub

Zapoj se do dalších aktivit pro všechny účastníky i absolventy DofE a poznej nové přátele.

Přejít na Dofe Klub
Ceremonie

Ceremonie

Zjisti, jak probíhá slavnostní předávání DofE certifikátu a odznaku, přihlas se na svou ceremonii.

Více informací
DofE aplikace

DofE aplikace

Online Record Book je aplikace pro zaznamenávání tvých DofE aktivit. Ve Virtual Training Centre najdeš metodické materiály, návody a další informace.

ORBVTC