Královská návštěva 2022: Pro novináře

Královská návštěva 2022: Pro novináře

Royal Visit 2022: Vše co potřebujete vědět

Termín návštěvy: 20.-21. září 2022

Jeho královská Výsost princ Edward, nejmladší sen královny Alžběty II. a vévody z Edinburghu, je předsedou správní rady The Duke of Edinburgh's International Award Foundation.

Proč zavítá právě do České republiky? Protože v Česku program DofE funguje skvěle a princ Edward se rád setkává s účastníky v zemích, kde se programu vede. Této příležitosti využije k setkání se s účastníky a vedoucími programu a zúčastní se také několika významných událostí na podporu mladých lidí.

Jednou z významných aktivit, kterou přijede Jeho královská Výsost do Česka podpořit, je projekt na podporu projektu „Stojím při Tobě“ vytvořeného na podporu mladých lidí prchajících z Ukrajiny před válkou.

Princ Edward do Česka přijede po 5 letech, naposledy nás návštěvou poctil v roce 2017. Královská návštěva je vždy výjimečnou událostí, při její realizaci je ale potřeba dbát na dodržování jasně daných pravidel a protokolu. V článcích je možné využít pouze fotografie, které jsou schváleny DofE a tedy i Royal Office. Schválené fotografie vám vždy nahrajeme na konci dne na tuto stránku a neváhejte z nich čerpat. 


Princ Edward v ČR není poprvé, do Česka zavítal již v letech 2013 a 2017, v roce 2015 nás návštěvou poctila i hraběnka Sophie


Press Kit pro Vaše využití

Na odkazu níže najdete najdete všechny potřebné materiály pro vytváření článků o Royal Visit a HRH. V press kitu najdete:

  • Obecné informace o DofE
  • Informace o Royal Visit
  • Loga a grafické DofE prvky
  • Fotky hlavních představitelů DofE
  • Fotky HRH Hraběte z Wessexu
  • Fotky z Royal Visit 2017 
Stáhnout kompletní PRESS KIT

Tiskové zprávy k Royal Visit 2022

Zde najdete Tiskové zprávy k Royal visit 2022. Každý den návštěvy zveřejníme novou Tiskovou zprávu, stáhnout si je můžete níže.

Tisková zpráva, den 1.
Tisková zpráva, den 2.
Tisková zpráva, den 3.

Kontakt pro média

Pro jakékoli další informace ohledně mediální komunikace prosím kontaktujte Komunikační manažerku, Nikolu Zamcovou.

Nikola Zamcová

FAQ - Často kladené otázky

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.

Your content here


Co je DofE?

Program DofE založil v roce 1956 princ Philip, vévoda z Edinburghu. DofE má 3 úrovně, bronzovou, stříbrnou a zlatou a může se do něj zapojit každý student nebo žák ve věku 13 až 24 let bez ohledu na jejich původ, kulturu, zázemí nebo fyzické schopnosti. Podle zvolené úrovně pak program plní 6, 12 nebo 18 měsíců. Účastníci si volí aktivity a cíle ve třech oblastech – dovednosti, pohybu, dobrovolnictví. Na zvolených cílech pak pravidelně pracují. Čtvrtou oblastí je týmová expedice v přírodě, která má vždy konkrétní účel. 
V České republice program funguje 27 let a je do něj zapojeno více než 300 základních a středních škol, dětských domovů, sportovních klubů. Díky účasti v programu mladí lidé objevují své místo na tomto světě a snáze se rozhodují, jakým směrem se v životě vydat. Učí se vytrvalosti, houževnatosti, samostatnosti a odpovědnosti za sebe i okolní svět.